رسانه عبری: تهدیدهای رئیس موساد برای واشنگتن بود نه تهران!

چهار شنبه 22 شهریور 1402 - 9:32:22
 رسانه عبری: تهدیدهای رئیس موساد برای واشنگتن بود نه تهران!

به نوشته یک رسانه عبری زبان، سخنان هفته جاری دیوید بارنیاع رئیس موساد در دانشگاه رایخمن بیش از آنکه برای بازدارندگی ایران بوده باشد، برای رساندن صدای فریادهایش به گوش آمریکایی‌ها بود.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، روزنامه زمان چاپ رژیم صهیونیستی در یادداشتی به قلم امیر بار شالوم نوشت: سخنرانی اخیر رئیس موساد در دانشگاه رایخمن بیش از آنکه برای تهدید ایران بوده باشد، بیانگر میزان عصبانیتی است که او نسبت به تحولات نسبت به ایران داشته و از ابتدای سال جاری میلادی با آزادی اسد الله اسدی در توافق با بلژیک آغاز شد، این در حالی است که موساد توقع داشت با توجه به اطلاعاتی که در اختیار سرویس‌های امنیتی بلژیک، فرانسه و اتریش قرار داده، اسدی 20 سال در زندان باقی بماند.
بارنیاع همچنین از این طریق تلاش کرد تا صدای فریاد هایش را به ایالات متحده برساند، کشوری که این روزها مذاکرات خود را برای اتمام بخش دوم تفاهم با ایران جهت مبادله زندانیان به انجام برساند.
آمریکا برای تکمیل اجرای بخش اول این تفاهم مجوز خود را به بانک‌های مربوطه در کره جنوبی جهت آزاد سازی 6 میلیارد دلار ایران ارسال کرد، گرچه هنوز هم زندانیان در ایران بعد از خروج از زندان همچنان در اقامت اجباری قرار دارند.
به اعتقاد نویسنده این یادداشت، آدرس تمامی تهدیدهای بارنیاع آمریکا است، زیرا موساد می‌بیند چگونه ایران حتی در زمان مذاکره هم تعداد دیگری از شهروندان آمریکایی را بازداشت کرده است بدون آن که آمریکا واکنشی از خود نشان داده، اقدام به توقف مذاکرات کرده یا بهایی را از تهران بابت این اقدامات دریافت کند.
در پایان این یادداشت نویسنده نتیجه گیری می‌کند، تهدیدهای بارنیاع پوچ و توخالی هستند زیرا در اقدامات (تروریستی) گذشته انجام گرفته اسرائیل هرگز قبل از انجام آن سخنی نگفته بود، اما سخنان بارنیاع این بار با رویکرد موساد مغایرت دارد، پس این سخنان بیش از هر چیز علامت‌های سئوال ایجاد می‌کنند و تصور نمی‌شود که چنین سخنانی اصولا جنبه عملیاتی هم پیدا کنند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 22 شهریور 1402 - 8:17:18