برگزاری باشکوه مراسم عاشورای حسینی در عراق

شنبه 7 مرداد 1402 - 12:15:57

ارادتمندان و عاشقان سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، امروز در عراق به مناسبت روز عاشورا، در حال برگزاری باشکوه مراسم سوگواری شهدای کربلای معلی هستند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  امروز (شنبه، 29 جولای) که مصادف است با روز دهم محرم الحرام در عراق، به مناسبت روز عاشورای حسینی، شهرهای مختلف این کشور شاهد برگزاری باشکوه مراسم عزاداری برای شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) و سیل عزاداران از شهرهای مختلف در حال حرکت به سمت کربلای معلی است.
در کنار مردم عراق، انبوه محبان اهل بیت(ع)، از کشورهای دیگر نیز برای گرامیداشت این مناسبت در کربلای معلی حضور دارند و عزاداری دسته‌ها در خیابان‌های اطراف حرم امام حسین (ع) نیز همچنان برپاست.

مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی (ع) در عراق، هرساله بسیار باشکوه برگزار می‌شود اما امسال در سایه اهانت‌های چندباره اخیر غربی‌ها به ویژه در سوئد و دانمارک به کتاب آسمانی مسلمانان، عزاداران بر پایبندی خود به قرآن کریم و دفاع از آن و  رد هتک حرمت سیستماتیک آن تاکید می‌کنند.
خیل مشتاقان حسینی (ع)، امسال بر حمایت از فلسطین و دفاع از همه مقدسات اسلامی و رد تجاوزهای مکرر صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و بیت‌المقدس نیز تاکید دارند. 

 مراسم عزادارای دسته طویریج در روز عاشورا

▫️ دسته طویریج، طولانی‌ترین دسته عزاداران حسینی در عراق بشمار می‌آید. این دسته هر ساله، بزرگترین مراسم عزای حسینی در روز عاشورا در کربلا را برگزار می‌کند.

 


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 7 مرداد 1402 - 12:15:51