کنعانی: تحرکات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی را زیر نظر داریم

چهار شنبه 10 خرداد 1402 - 15:0:11
کنعانی:   تحرکات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی را زیر نظر داریم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه هیچ یک از تحرکات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از دیدگان نافذ جمهوری اسلامی ایران پنهان نمی‌ماند، گفت: لانه عنکبوت قابل اتکا نیست .

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی دیروز (سه‌شنبه) نهم خرداد ماه به جمهوری آذربایجان سفر کرد و در کاخ ریاست جمهوری آذربایجان مورد استقبال الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان قرار گرفت.
هرتزوگ در فرودگاه بن گوریون و قبل از ترک تل آویو به مقصد باکو، جمهوری آذربایجان را «کشور دوست» خطاب کرده و ابراز امیدواری کرده بود که روابط و همکاری‌های دو طرف بیشتر از قبل شود. رئیس رژیم صهیونیستی همچنین علیه ایران موضع‌گیری کرد و مدعی شد که ایران یک نیروی ثبات زدا در این منطقه است و به دنبال تضعیف ائتلاف‌ها و اتحادهای صلح اسرائیل و امنیت در منطقه است.
در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) دهم خرداد ماه در توئیتی نوشت: هیچ یک از تحرکات منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از دیدگان نافذ جمهوری اسلامی ایران پنهان نمی‌ماند.
وی همچنین افزود: لانه عنکبوت قابل اتکا نیست و تقلا برای بسط حضور منطقه‌ای، کمکی به ترمیم بنیان متزلزل داخلی رژیم جعلی نخواهد کرد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی نزد ملت‌های جهان منفور است و آینده ای نخواهد داشت.
چندی است که صهیونیست‌ها به دنبال گسترش حضورشان در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز هستند و در همین راستا نیز اخیرا «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان و ترکمنستان سفر کرد. وی روز دوشنبه هشتم خرداد ماه در گفت‌وگو با روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی درباره سفرها اذعان کرد که وزارت خارجه این رژیم در گذشته، بر روی توسعه توافق‌ ابراهیم، در کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای آفریقایی متمرکز بود، اما در حال حاضر دیگر به دنبال نفوذ در اوراسیا و کشورهای اسلامی است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 10 خرداد 1402 - 15:0:7