بذرپاش:

عربستان سه پرواز در هفته به ایران انجام می‌دهد

یک شنبه 3 اردیبهشت 1402 - 16:0:3
عربستان سه پرواز در هفته به ایران انجام می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی ایران از درخواست رسمی هواپیمایی عربستان برای برقراری 3 پرواز در هفته به ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ایران اعلام کرد، طی روزهای اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری 3 پرواز در هفته (خارج از پروازهای حج) توسط سازمان هواپیمایی کشوری دریافت شد.

بذرپاش با اشاره به از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان بر مبنای دیپلماسی منطقه‌ای و بر اساس اصل حسن هم‌جواری اظهار داشت: طی روزهای اخیر درخواست رسمی هواپیمایی کشوری عربستان به منظور برقراری 3 پرواز در هفته به ایران خارج از پروازهای حج دریافت شد.

وزیر راه و شهرسازی ایران تصریح کرد: پیش از این دو کشور در زمینه اجرای موافقت‌نامه عمومی همکاری‌های اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی و... اراده قاطع خود را برای به‌کارگیری تمامی تلاش‌ها برای تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کرده‌اند و بر این اساس برای گسترش همکاریها، برقراری پروازهای ایران و عربستان علاوه بر پروازهای حج مد نظر قرار گرفته است.

وی ضمن تأکید بر لزوم تقویت دیپلماسی منطقه‌ای اظهار داشت: سازمان هواپیمایی وزارت راه و شهرسازی بر اساس وظایف ذاتی خود، تمام مساعی خود را برای برقراری پروازها میان ایران و عربستان به کار خواهد بست.

بذرپاش یادآوری کرد: همچنین از ماه‌ها قبل برای انجام مطلوب پروازهای حجاج کلیه هماهنگی با هواپیمایی کشوری عربستان صورت گرفته است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


یک شنبه 3 اردیبهشت 1402 - 15:59:54

دسته بندی :