دیدار مقام قطری با دریابان شمخانی

دو شنبه 7 فروردین 1402 - 16:20:59
دیدار مقام قطری با دریابان شمخانی

وزیر مشاور در امور خارجی دولت قطر با دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  محمد بن عبدالعزیز الخلیفی وزیر مشاور در امور خارجی قطر که به تهران سفر کرده است عصر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون روابط دو جانبه و منطقه‌ای با وی گفت‌وگو کرد.
شمخانی در این دیدار با اشاره به سطح و کیفیت مناسب روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف اظهارداشت: لازم است با رفع موانع موجود، سطح همکاری‌های تجاری و بازرگانی و همچنین فعالیت‌های مشترک در زمینه اجرای پروژه‌های زیر ساختی، متناسب با تعاملات سیاسی دو کشور ارتقاء یابد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در چارچوب راهبرد دیپلماسی همسایگی که در دولت آقای رئیسی پیگیری می‌شود، توسعه همکاری‌های همه جانبه با کشورهای همسایه اولویت اصلی ایران در روابط خارجی بوده و ما قائل به هیچگونه محدودیتی در این زمینه نیستیم.
وی با قدردانی از تلاش موثر امیر قطر و دولت این کشور و همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه پیشبرد پرونده‌های منطقه‌ای و بین‌المللی افزود: روابط برادرانه و سازنده ایران و قطر می‌تواند به عنوان الگویی قابل تعمیم در مناسبات با سایر کشورهای منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
شمخانی در پایان گفت: برخی کشورهای فرامنطقه‌ای با سوءاستفاده از رخدادهای مشکوک به دنبال ایجاد سوءتفاهم در روابط بین ایران و قطر هستند که لازم است دو کشور با هوشیاری کامل با این روند مقابله کنند. 
محمد بن عبدالعزیز الخلیفی وزیر مشاور در امور خارجی قطر نیز در ابتدای این ملاقات با ابراز خرسندی نسبت به توافق ایران و عربستان سعودی برای عادی سازی روابط، این اقدام را گامی مهم در افزایش ثبات و امنیت در منطقه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه توسعه مناسبات همه جانبه با ایران در ردیف اولویت‌های سیاست خارجی قطر است، تأکید کرد: افزایش حجم همکاری‌های تجاری و تسریع در اجرای پروژه‌های زیرساختی از اصلی‌ترین محورهایی است که باید با تلاش مشترک دو کشور به موتور محرکه مراودات اقتصادی ایران - قطر تبدیل شود.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 7 فروردین 1402 - 15:56:1

پربازدیدها