انفجار تروریستی در مزار شریف

شنبه 20 اسفند 1401 - 12:48:22
انفجار تروریستی در مزار شریف

رسانه های افغانستان از وقوع انفجاری در حوزه دوم امنیتی شهر مزارشریف در جمع خبرنگاران و تعدادی از علمای دینی خبر دادند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  خبرگزاری صدای افغان(آوا) در توئیتی نوشت که دفتر نمایندگی این خبرگزاری و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، هدف انفجار گرفته است.
صدای افغان نوشت: این رویداد صبح امروز در جریان برپایی یک همایش فرهنگی و تقدیر از خبرنگاران رخ داده‌است. شماری از خبرنگاران و شرکت‌کنندگان در این همایش از جمله چند تن از اعضای دفتر مرکز تبیان و خبرنگاران آوا زخمی شده‌اند و دست کم دو نفر نیز جان باخته اند.
هویت جان باختگان و زخمی‌ها مشخص نیست؛ اما گفته می‌شود شماری از خبرنگاران نیز در میان زخمیان هستند.
در زمان وقوع انفجار ۲۵ خبرنگار در مراسم حضور داشته‌اند.
همچنین بر اساس گزارش صدا افغان، انفجار قوی بوده و هنوز از میزان دقیق تلفات احتمالی خبری در دست نیست. نیروهای امنیتی در محل وقوع رویداد و نیز اطراف بیمارستان حضور دارند و اجازه پوشش خبری مستقیم این حادثه را نمی‌دهند.
به گزارش رسانه افغانستانی طلوع نیوز، شاهدان عینی می‌گویند که این انفجار زمانی رخ داده است که خبرنگاران در یک برنامه خبری گردهم آمده بودند. هنوز مقام‌های محلی در این باره چیزی نگفته‌اند.
تا کنون درباره علت این انفجار و ماهیت آن خبری منتشر نشده و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.
در ماه ها و هفته ها اخیر، گروه تروریستی داعش مسئولیت بخش عمده حملات و انفجارهای تروریستی در افغانستان را برعهده گرفته است و حکومت طالبان مدعی است که درحال مبارزه با این گروه تروریستی است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 20 اسفند 1401 - 12:48:17

دسته بندی :