تاکید وزرای خارجه عراق و عربستان بر ضرورت کاهش تنش در منطقه

پنج شنبه 13 بهمن 1401 - 17:16:0
تاکید وزرای خارجه عراق و عربستان بر ضرورت کاهش تنش در منطقه

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی،پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) در چارچوب سفری رسمی وارد عراق شد و پس از گفت‌و‌گو با «فؤاد حسین» همتای عراقی خود، در کنفرانس خبری مشترک با او شرکت کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، فؤاد حسین در این نشست خبری به خبرنگاران گفت که همکاری مستمری در حوزه‌های امنیتی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر با عربستان سعودی وجود دارد.
وی در این نشست تأکید کرد، عراق و عربستان سعودی همکاری‌های جدید در حوزه تجاری دارند و بغداد در پی آن است تا نقش بارزی در کاهش تنش‌های منطقه‌ای ایفا کند.
وزیر خارجه عراق همچنین گفت که در گفت‌و‌گو با «فیصل بن فرحان» با او در خصوص شورای هماهنگی عراق و عربستان رایزنی کرده است و عربستان سعودی آماده سرمایه‌گذاری در عراق است.
فیصل بن فرحان نیز با بیان اینکه عراق نقش مهمی در منطقه دارد، گفت: ریاض و بغداد در پی گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های خود هستند و تحولات خوبی در رابطه با تعاملات اقتصادی عربستان سعودی و عراق ایجاد شده است.
وی افزود: «عربستان سعودی از تلاش‌های دولت عراق در راستای شکوفایی اقتصادی و تلاش برای توسعه کشور از طریق هماهنگی‌های مشترک حمایت می‌کند».
وبگاه عراقی «شفق نیوز» روز گذشته به نقل از منابع آگاه، نوشت که بن فرحان در این سفر درباره ازسرگیری مذاکرات ریاض و تهران با میانجیگری عراق گفت‌و‌گو خواهد کرد.
چندی پیش نیز فؤاد حسین وزیر خارجه عراق به شبکه خبری «رووداو» گفته بود: «ولی‌عهد سعودی از ما خواست میزبان دیدار وزیر خارجه سعودی با همتای ایرانی وی در بغداد باشیم. در حال حاضر مشغول هستیم و زمان دیدار علنی بین وزاری خارجه دو کشور را تعیین خواهیم کرد».


ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


پنج شنبه 13 بهمن 1401 - 17:18:59

دسته بندی :