اعتراف صهیونیست‌ها به کودک‌کشی در غزه

سه شنبه 25 مرداد 1401 - 17:53:8
اعتراف صهیونیست‌ها به کودک‌کشی در غزه

تهران- الکوثر: رژیم اشغالگر صهیونیستی اعتراف کرد در تجاوز اخیر خود به غزه، پنج کودک فلسطینی را به شهادت رسانده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از ایسنا، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، تحقیقات اولیه ارتش اسرائیل در خصوص حمله هوایی روز 7 اوت به نزدیکی قبرستانی در منطقه جبالیا در غزه که در جریان آن 5 کودک 3 تا 16 ساله کشته شدند به پایان رسیده است.

طبق آنچه هاآرتص به نقل از برخی منابع در ارتش رژیم صهیونیستی آورده است، در این تحقیق روشن شد، بر خلاف ارزیابی اولیه ارتش مبنی بر این که پنج کودک فلسطینی مذکور در نتیجه شلیک ناموفق راکت از سوی جهاد اسلامی جان خود را از دست دادند، این کودکان در حمله اسرائیل شهید شدند.

این روزنامه عبری زبان در ادامه نوشت، پس از تحقیق در این خصوص مشخص شد که این کودکان از قربانیان حمله اسرائیل به نوار غزه بوده‌اند و طبق این تحقیق نظامی، شلیک راکتی از سوی جهاد اسلامی رصد نشد.

هاآرتص درادامه نوشت، اطلاعات و داده‌های نیروی هوایی ارتش اسرائیل حاکی از این است که  نیروهای این یگان در آن زمان به اهدافی حمله کردند اما ارتش در آن مقطع زمانی تصمیم گرفت حمله را علنی نکند و اسناد و گزارش‌های آن را نیز منتشر نکرد.

در حمله هوایی یاد شده، جمیل الدین نجم (3 ساله)، جمیل ایهاب نجم (13 ساله)، محمد نجم (16ساله)، حمید نجم (16) ساله و نسمی قاراش (15) ساله جان خود را از دست دادند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


سه شنبه 25 مرداد 1401 - 17:46:41

پربازدیدها