فیلم سینمایی «روز واقعه» از شبکه الکوثر

چهار شنبه 19 مرداد 1401 - 14:33:20

تهران - الکوثر : فیلم سینمایی «روز واقعه» با کارگردانی شهرام اسدی از شبکه الکوثر پخش می شود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از روابط عمومی الکوثر ، این فیلم سینمایی که در سال ۱۳۷۳ ساخته شده‌ است ، توانست از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم را دریافت کند.
درخلاصه داستان این فیلم آمده است: «عبدالله» جوانی مسیحی است که تازه به اسلام روی آورده و دل در گرو عشق «راحله» دختر «زید» دارد. وی در جریان عروسی با راحله ندایی می‌شنود که او را به یاری فرا می‌خواند، عبدالله بیابان به بیابان، واحه به واحه به سمت کربلا می‌تازد و هنگام عصر عاشورا به آنجا می‌رسد و در آن زمان «حقیقت» را بر سر نیزه می‌بیند…
علیرضا شجاع‌نوری، زنده یاد عزت‌الله انتظامی، زنده یاد جمشید مشایخی، زنده یاد مهدی فتحی، زنده یاد محمدعلی کشاورز، سعید نیکپور، عنایت‌الله بخشی، زنده یاد حسین پناهی، ژاله علو، زنده یاد حمیده خیرآبادی، لادن مستوفی و.... بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی «روز واقعه» با تهیه کنندگی «هدایت فیلم» نقش آفرینی کرده اند.
فیلم سینمایی «روز واقعه» در مدت زمان 105 دقیقه، جمعه 21 مرداد ساعت 11:05 به وقت تهران و با زبانگردانی و دوبله به زبان عربی شبکه آی فیلم، بر روی آنتن شبکه الکوثر است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید

 

جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
از صفحات
دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 

 


چهار شنبه 19 مرداد 1401 - 14:32:56