تاکید رئیسی بر حمایت ایران از آتش بس در یمن

یک شنبه 5 تیر 1401 - 12:49:0
تاکید رئیسی بر حمایت ایران از آتش بس در یمن

تهران - الکوثر : رئیس جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن، تاکید کرد : ایران از آتش‌ بس در یمن حمایت می کند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران امروز ( شنبه ) در پاسخ به تماس تلفنی «مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن، با ستایش ایستادگی و مقاومت سلحشورانه مردم این کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی یمن، از آتش‌بسی که منجر به صلح کامل و رفع واقعی محاصره اقتصادی ظالمانه  ضد این ملت شود، حمایت می‌کند.

رئیسی افزود : ایران آماده ارسال کمک‌های بشردوستانه و به ویژه واکسن کرونا برای مردم یمن است.

«مهدی المشاط» رئیس شورای‌عالی سیاسی یمن،  نیز در این گفتگوی تلفنی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی از ملت مظلوم یمن و رساندن صدای آنان به جهانیان قدردانی کرد و خواستار گسترش روزافزون مناسبات و همکاری‌ها با  ایران  شد. 

به پیشنهاد سازمان ملل متحد یک آتش بس دوماهه از دوم آوریل در یمن برقرار شد که از مهمترین مفاد آن ورود ۱۸ کشتی حامل سوخت به بنادر الحدیده و اجازه دو پرواز رفت و برگشت هفتگی از فرودگاه صنعا بود.

با وجود نقض مکرر این آتش بس  ائتلاف سعودی، " هانس گروندبرگ "  فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن 2 ژوئن 2022   از تمدید دوماهه آتش بس در یمن خبر داد. 


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید


یک شنبه 5 تیر 1401 - 12:2:39