نخستین کاروان زائران عتبات از مرز شلمچه عبور کرد

شنبه 4 تیر 1401 - 16:47:17
نخستین کاروان زائران عتبات از مرز شلمچه عبور کرد

تهران- الکوثر: ­امروز پس از ۲۸ ماه انتظار برای برقراری سفر زمینی عتبات، نخستین گروه زائران از طریق مرز شلمچه عازم عراق شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  سفر‌های زمینی عتبات از ۲۸ خرداد برای کاروان‌های زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت باز شده و زائران بدون ویزا می‌توانند در قالب کاروان‌ها از طریق مرز زمینی عازم عراق شوند.
بر همین اساس، سازمان حج و زیارت برنامه‌ریزی به منظور اعزام زائران در قالب کاروان‌ها را آغاز و از ۲۹ خرداد ثبت‌نام از متقاضیان را در دستور کار قرار داد.
اعزام کاروان‌های عتبات از مرز مهران نیز از فردا آغاز خواهد شد.
در شیوه جدید اعزام‌ها، ۲ هزار و ۵۰۰ دفتر زیارتی مسئول اعزام زائران شده‌اند و می‌توانند با ثبت‌نام از متقاضیان، زائران را به عتبات اعزام کنند.
مسئولان سازمان حج و زیارت نیز پیش‌بینی می‌کردند که از اول تیر اعزام‌های زمینی برقرار شود. با این وجود اعلام کردند که سفر‌ها پس از تکمیل ظرفیت کاروان‌ها آغاز می‌شود.
اکنون با بازگشایی مرز‌های زمینی و برقراری سفر‌های زمینی عتبات، اعزام از همه استان‌ها برنامه‌ریزی شده است و زائران از شهر‌های مختلف می‌توانند در کاروان‌های موجود ثبت‌نام کرده و به این سفر معنوی مشرف شوند.
هزینه سفر زمینی به عتبات از ۴ میلیون و ۴۰۰ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که این مبلغ در استان‌های نزدیک مرز مهران و شلمچه به حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز کاهش داشته است.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی


شنبه 4 تیر 1401 - 11:43:21