رئیس سابق موساد: اسرائیل در حال از هم پاشیده شدن است

شنبه 21 خرداد 1401 - 19:40:0
رئیس سابق موساد: اسرائیل در حال از هم پاشیده شدن است

تهران- الکوثر:  رئیس سابق موساد با اشاره به عدم وجود یک راهبرد مشخص در رژیم صهیونیستی از سال 1967 میلادی تاکنون، از بزرگترین تهدید برای این رژیم، پرده برداشت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «تامیر پاردو» رئیس سابق موساد (دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی) می‌گوید که بزرگترین تهدید برای این رژیم، ایران یا فلسطین نیست.

وی در گفت‌وگو با روزنامه عبری «یدیعوت آحارانوت» با رد این‌که ایرانی‌ها یا فلسطینی‌ها بزرگترین تهدید برای رژیم صهیونیستی هستند، گفت که بزرگترین تهدید خود اسرائیلی‌ها هستند.

پاردو توضیح داد: «اسرائیل از زمان جنگ ژوئن  ۱۹۶۷ بدون استراتژی است و هیچ مقام مسئول اسرائیلی نمی‌تواند  دیدگاهی درباره وقایع  ۳۰ سال آینده داشته باشد.

وی تاکید کرد: «سیستم خودتخریبی که طی سال‌های گذشته در اسرائیل در حال اجرا و افزایش است، بزرگترین تهدید برای آن است. اسرائیل در حال از هم پاشیده شدن است و دوره‌ای حساس و تاریخی را تجربه می‌کند که مربوط به وجود اختلافات داخلی است.

وی  همچنین گفت نتانیاهو همواره در تلاش است که ائتلاف حاکم در تل آویو را سرنگون کند. 

رئیس سابق موساد، هفته پیش نیز طی یک سخنرانی در کالج نتانیا، با اشاره به وضعیت کنونی کنست گفت که «اسرائیل تصمیم گرفت سیستم خود تخریبی خود را فعال کند.

به نوشته «رأی الیوم»، پاردو نخستین مقام صهیونیستی که چنین اظهاراتی را بر زبان می‌آورد. در می گذشته، «ایهود باراک» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از نزدیک بودن زمان زوال اسرائیل پیش از هشتادمین سالگرد اعلام موجودیت جعلی‌اش ابراز نگرانی کرد و در مطلبی در آن‌ زمان در یدیعوت آحارونوت چاپ شد، ابراز نگرانی کرد که رژیم اشغالگر دچار نفرین دهه هشتم شود و عمر آن پیش از هشتادمین سالگرد اعلام موجودیتش، پایان یابد.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv


شنبه 21 خرداد 1401 - 17:24:23