وجود مذاکرات پشت پرده درباره برجام تکذیب شد

شنبه 7 خرداد 1401 - 18:51:34
وجود مذاکرات پشت پرده درباره برجام تکذیب شد

تهران- الکوثر: وزیر امور خارجه عمان در بخشی از گفت‌وگو با یک روزنامه فرانسوی صحت برخی گزارش‌ها درباره وجود مذاکرات محرمانه میان ایران، آمریکا و عمان درباره احیای توافق هسته‌ای را تایید نکرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی فیگارو  وجود مکالمات محرمانه میان عمان، ایران و آمریکا را تایید نکرد اما اظهار کرد که توافقی جدید در راستای احیای توافق هسته‌ای که آمریکا در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شده بود و تاکنون به مرحله اجرایی نرسیده است، به نفع خاورمیانه و جهان می‌باشد.

مذاکرات وین که در راستای احیای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران در آوریل ۲۰۲۱، مدتی پس از روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، آغاز شد در پی برخی تحولات اخیر بین‌المللی از جمله حمله روسیه به اوکراین و کشمکش‌های  تهران - واشنگتن بر سر برخی مسائل باقی‌مانده در مذاکرات، فعلا متوقف شده است.

عمان از معدود کشورهای منطقه بوده است که به تسهیل روند دیپلماسی در زمینه مذاکراتی که به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ انجامید و به تسهیل تلاش‌های دیپلماتیک برای احیای توافق هسته‌ای از زمان آغاز مذاکرات وین کمک کرده و همواره حمایت خود از حصول یک توافق در این زمینه را ابراز داشته است. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 7 خرداد 1401 - 18:49:55

نظرات

* باقیمانده : (1000) حرف

نظرات کاربران

جهت مشاهده نظرات کلیک نمایید