تاکید بشار اسد بر استمرار رایزنی‌ها با ایران درباره تحولات منطقه

چهار شنبه 11 اسفند 1400 - 10:7:2
تاکید بشار اسد بر استمرار رایزنی‌ها با ایران درباره تحولات منطقه

تهران - الکوثر : رئیس جمهوری سوریه و  دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران  در امور سیاسی درباره تحولات منطقه و همچنین حمایت از استمرار روند سیاسی و گفت‌وگوهای ملی سوریه در قالب روند آستانه و کمیته قانون اساسی این کشور دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران در امور سیاسی روز سه‌شنبه در دیدار با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در دمشق با یادآوری اوضاع میدانی و گشایش در روابط دولت سوریه با سایر کشورها، گفت: سیاست انزوای سوریه که توسط کشورهای غربی دنبال می‌شود، با شکست مواجه شده است. 
خاجی تصریح کرد: موضوع برگزاری نشست وزیران امورخارجه و همچنین نشست سران کشورهای ضامن روند آستانه در تهران در دستورکار قرار دارد و در حال پیگیری است.    
دستیار ارشد وزیر امورخارجه ایران و رئیس جمهوری سوریه همچنین درباره آخرین تحولات اوکراین و نقش آمریکا و ناتو در ایجاد بحران و پیامدهای منطقه‌ای و بین المللی آن تبادل نظر کردند.
رئیس جمهوری سوریه با اشاره به تحولات سریع منطقه و جهان و همچنین روابط راهبردی بین ایران و سوریه، بر استمرار رایزنی‌ها بین دو کشور به ویژه در نقاط عطف تحولات منطقه، تأکید کرد. 
دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی که به سوریه سفر کرده است روز گذشته با «فیصل المقداد» وزیر امورخارجه این کشور نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


چهار شنبه 11 اسفند 1400 - 10:6:50

دسته بندی :