درخواست نخست وزیر طالبان از کشورهای اسلامی

چهار شنبه 29 دی 1400 - 19:5:35
درخواست نخست وزیر طالبان  از  کشورهای اسلامی

تهران- الکوثر: نخست وزیر طالبان در بیانیه ای رسمی از ارگ ریاست جمهوری افغانستان ضمن اشاره به برقرای امنیت و پایان فساد، از کشورهای دنیا و به ویژه کشورهای اسلامی خواست تا این گروه را به رسمیت بشناسند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ،«ملا محمدحسن آخوند» نخست وزیر طالبان امروز چهارشنبه در بیانیه ای رسمی از کشورهای جهان و به ویژه از کشورهای اسلامی خواست تا این دولت این گروه را به رسمیت بشناسند.

وی که در مراسم افتتاحیه کنفرانس اقتصادی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری این کشور در کابل صحبت می‌کرد، در این باره گفت: از تمام کشورها، به ویژه کشورهای اسلامی می خواهیم که استقلال (رای) خود را ثابت کرده و بدون درنظر گرفتن دیگران، امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت بشناسند.

آخوند تاکید کرد که چنانچه این قدم برداشته شود، افغانستان به زودی بر مشکلات خود غلبه خواهد کرد.

وی همچنین گفت که اکنون فضای سرمایه گذاری در افغانستان مساعد شده اما زمانی‌ که از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه گذاری درخواست می‌شود، می گویند که افغانستان به رسمیت شناخته نشده و نمی توانند سرمایه گذاری کنند.

ملا محمد حسن آخوند خطاب به جامعه جهانی تاکید کرد: با حکومتی که ۲۰ سال فساد کرد و فسادش را هم خود شما تایید کردید و گفتید که غنی (رئیس جمهور سابق این کشور) دومین شخص فاسد جهان است، کار کردید، اما حالا چرا با امارت اسلامی که فساد و بی عدالتی را ریشه کن کرده، کار نمی کنید؟

وی در بخشی از سخنان خود گفت که در ۲۰ سال گذشته فساد، ناامنی و بی عدالتی به اوج خود رسیده بود اما طالبان فضایی را به وجود آورده که در آن امنیت تامین شده و ناموس و مال مردم حفظ شده است.

نخست وزیر طالبان همچنین گفت که دنیا و به ویژه کشورهای اسلامی به جای این که بر زخم مردم نمک بپاشند، باید بر این زخم مرهم بگذارند و محدودیت های اقتصادی را که تاثیرات آن بر مردم افغانستان بیشتر شده است، برطرف کنند.

وی گفت: ما اعلام می کنیم هرکس با ما همکاری کند، ابدی نیست و ما نیز همکاری ابدی نمی خواهیم. چیزی که ما می خواهیم برای مردم است. افسوس که به محض برقراری امنیت و پایان مشکلات، کمک ها را متوقف کردند تا نفس مردم را بگیرند.

ملاحسن آخوند افزود: ما از تمامی مردم دنیا خواهش می کنیم که به مردم ما کمک کنند. به گفته او، حکومت طالبان در جستجوی راه‌هایی است که درد مردم این کشور برای همیشه دوا شود.

وی همچنین از مردم خواست برای رفع مشکلات موجود با حکومت طالبان همکاری کنند.

این اولین نشست اقتصادی است که حکومت طالبان پس از تسلط بر افغانستان برگزار می کند.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید
آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 


چهار شنبه 29 دی 1400 - 14:39:43

دسته بندی :