فیصل مقداد : آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند

جمعه 24 دی 1400 - 18:16:41
فیصل مقداد : آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند

تهران - الکوثر : وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست های یکجانبه کشورهای غربی علیه این کشور، گفت آمریکا با حمایت از گروههای تروریستی در جنوب شرق سوریه نفت و گندم این کشور را به سرقت می برد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه امروز جمعه در سخنانی تصریح کرد، ایالات متحده آمریکا با  حمایت از گروه‌های تروریستی و شبه نظامیان در شمال شرق سوریه، نفت و گندم این کشور را  در آنجا سرقت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه افزود، آمریکایی‌ها از تلاش‌ سازمان‌ها و نهادهای بین المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه جلوگیری می‌کنند. آمریکایی‌ها در حالی مدعی دموکراسی هستند که تلاش می‌کنند نفوذ خود در کشورهای جهان را به بهانه دموکراسی گسترش دهند.

المقداد با انتقاد از سیاست‌ کشورهای غربی در قبال سوریه، عنوان کرد اقدامات یکجانبه غرب علیه سوریه عمدتاً مردم این کشور به ویژه زنان و کودکان را هدف قرار گرفته است.

وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت، دمشق برای بازگرداندن زندگی عادی به مناطق آزاد شده از لوث تروریسم تلاش می‌کند.

المقداد گفت، روند آشتی ملی در نقاط مختلف سوریه به ویژه در حومه الرقه ادامه دارد. در دیرالزور نیز فرایند آشتی ملی در جریان است و شیوخ و بزرگان عشایر سوری برای تحقق آشتی ملی تلاش می‌کنند.

نظامیان آمریکا  و عناصر تروریستی وابسته به آنها مدتهاست که به صورت غیر قانونی در شمال و شرق سوریه حضور دارند و علاوه بر غارت منابع نفتی و نیز گندم این کشور اقداماتی را علیه مردم و نیروهای سوری انجام می دهند.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


جمعه 24 دی 1400 - 18:16:47

دسته بندی :