امیرعبداللهیان : موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین قرار داد

جمعه 24 دی 1400 - 13:52:31
امیرعبداللهیان : موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین قرار داد

تهران - الکوثر : وزیر امور خارجه ایران گفت موضوعات راهبردی در دستور کار ایران و چین قرار دارد و این موضوعات ادبیات جدیدی در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، حسین امیرعبداللهیان که به چین سفر کرده است با اشاره به گسترش مناسبات ایران و چین در ماه‌های اخیر گفت: در چهار ماه گذشته بیش از هفت بار بین وزیران خارجه ایران و چین، تماس‌ها و دیدارهایی انجام شد و در سطح روسای جمهور هم تماس ها و ارتباطات خیلی روان انجام می‌شود که این نشان دهنده اهمیت و رشد و توسعه روابط دو کشور است.

 وی با بیان اینکه در دولت جدید ایران با شتاب بیشتر روابط روبرو هستیم، افزود: در  مناسبات دو جانبه ایران و چین از هماهنگی‌های خوب و تنوع در موضوعات مختلف برخوردار و بهره مند هستیم و در راستای منافع دو طرف پیشرفت‌های بسیار خوبی را در موضوعات مختلف داشتیم.

 وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: موضوعات راهبردی در دستور کار تهران و پکن قرار دارد و این موضوعات ادبیات جدیدی در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

وزیر امور خارجه ایران که به دعوت رسمی وانگ یی،وزیر امور خارجه چین در صدر هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی، عازم چین شده است، قرار است امروز جمعه با همتای چینی خود ، موضوعات متنوع دوجانبه و بین المللی و از جمله آخرین وضعیت برنامه همکاری های ۲۵ ساله دو کشور را مورد بررسی قرار دهد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


جمعه 24 دی 1400 - 13:52:38