شیخ زکزاکی: نهضت اسلامی در نیجریه خاموش نمی‌شود

یک شنبه 28 آذر 1400 - 10:51:27
شیخ زکزاکی: نهضت اسلامی در نیجریه خاموش نمی‌شود

تهران- الکوثر:  رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت، نهضت اسلامی یک ایدئولوژی است و هرگز نمی‌توان آن را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «شیخ ابراهیم زکزاکی» در نخستین مصاحبه حضوری خود با خبرنگاران پس از آزادی در ابوجا، پایتخت نیجریه، با بیان اینکه همچنان با مشکلات پزشکی و بهداشتی روبه‌رو است، تصریح کرد: "خودم و همسرم هنوز تکه‌های گلوله در بدنمان باقی مانده است."

رهبر جنبش اسلامی نیجریه اظهار کرد: بر اساس گزارش پزشکان، تکه‌های گلوله‌ به سم در بدن خودم و همسرم تبدیل شده است، بنابراین ترکش‌ها باید خارج شود اما دولت نیجریه گذرنامه بین‌المللی مار را رد کرد و مانع سفر برای درمان می‌شود. 

شیخ زکزاکی در واکنش به اقدام حکومت نیجریه که فعالیت نهضت اسلامی را ممنوع اعلام کره است، گفت: نهضت اسلامی یک نام نیست، بلکه اندیشه‌ای مانند شعور اسلامی، ایدئولوژی اسلامی و فلسفه اسلامی است.  

وی خطاب به دولت نیجریه تصریح کرد: شما باید بفهمید فعالیت نهضت اسلامی در نیجریه ممنوع نیست و تحریم آن غیرممکن است. 

رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: تحریم فعالیت جنبش اسلامی نیجریه درست مانند این است که گفته شود فرد مجاز به انجام دین خود نیست که مغایر با قانون اساسی نیجریه است.

نظامیان تحت امر «محمدو بوهاری» Muhammadu Buhari رئیس جمهوری نیجریه، 12 دسامبر 2015 با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان در شهر زاریا را را به خاک و خون کشیدند.

در این جنایت شیخ زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان وی نابینا شده و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام
instagram.com/alkawthar.tv
از صفحات دین و زندگی و ندای نور الکوثر فارسی دیدن کنید

آموزش سوره های قرآن ویژه کودکان
صفحه ادعیه و زیارات  الکوثر فارسی
از صفحه گردشگری الکوثر فارسی دیدن کنید
صفحه
آشپزی غذاهای عربی الکوثر فارسی 


یک شنبه 28 آذر 1400 - 10:47:25