موافقت دادگاه با نامزدی سیف الاسلام قدافی در انتخابات لیبی

جمعه 12 آذر 1400 - 15:23:35
موافقت دادگاه با نامزدی سیف الاسلام قدافی در انتخابات لیبی

تهران- الکوثر: دادگاه تجدید نظر در لیبی اعتراض سیف الاسلام پسر معمر قذافی دیکتاتور پیشین این کشور به حذف نامش از فهرست نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و بازگشت وی به مبارزات انتخاباتی را که قرار است ۲۴ دسامبر برگزار شود، پذیرفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد که دادگاه استیناف«سبها» حکم بازگشت سیف الاسلام قذافی به مبارزات انتخاباتی را صادر کرد.

تلویزیون الجماهیریه نزدیک به پسر قذافی، پذیرش اعتراض سیف الاسلام به حذف نامش از فهرست انتخابات را پیروزی اراده ملت توصیف کرده است.

در این انتخابات که نخستین انتخابات ریاست جمهوری لیبی از سال ۱۳۸۹ می باشد، نام دو نفر بیشتر مطرح شده، اولی ژنرال "خلیفه حفتر" فرمانده کل نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» و دومی "سیف الاسلام قذافی" فرزند دیکتاتور پیشین این کشور.

لیبی از سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) با چالش های فراوانی روبه رو است؛ پس از سقوط معمر قذافی دیکتاتور این کشور در آن سال، با جنگ داخلی روبرو گردید و این کشور با توطئه خارجی عملا به دو قسمت تقسیم شد؛ «دولت وفاق ملی لیبی» مورد حمایت کشورهایی چون قطر، ترکیه، برخی کشورهای اروپایی و سازمان ملل قرار گرفت و کشورهایی مانند مصر، روسیه، عربستان و امارات نیز از ارتش خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته مستقر در «بنغازی» و «طبرق» حمایت کردند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


جمعه 12 آذر 1400 - 15:23:24

دسته بندی :