عملیات امنیتی حشدالشعبی علیه داعش در دیاله

شنبه 22 آبان 1400 - 12:45:53
عملیات امنیتی حشدالشعبی علیه داعش در دیاله

تهران- الکوثر: بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) امروز شنبه از اجرای عملیات امنیتی برای تعقیب بقایای داعش در کوه های حمرین در استان «دیاله» خبر داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، در بیانیه بسیج مردمی آمده است که رهبری بخش عملیات دیالی در ارتش و الحشد الشعبی، عملیات امنیتی را از هشت محور در منطقه محدود به جاده بغداد-کرکوک جاده ای در رشته کوه حمرین در دیاله و راه  «قره تبه» برای تعقیب بقایای داعش انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: این محورها به شمالی و شرقی تقسیم شدند که چهار محور آن به نیروهای ارتش محول شد و چهار محور جنوبی و غربی به عهده فرماندهی بخش عملیات دیاله در حشد الشعبی و تیپ های ۱۱۰، ۴ و ۲۳، تیپ فراخوان دیالی و همچنین ادارات پشتیبانی کنترل و مهندسی مواد منفجره، ارتش، نیروهای حشد الشعبی و بقیه ادارات بود.

این بیانیه تاکید کرد: اجرای این عملیات امنیتی بر اساس منابع اطلاعاتی برای ردیابی فعالیت دشمن، رصدهای روزانه و ردیابی هسته های داعش که علیه غیرنظامیان جنایت می کردند، صورت گرفت و نیروی هوایی عراق و هوانوردی ارتش، یگان های پیشرفته را تحت پوشش قرار دادند.

عملیات نیروهای نظامی، امنیتی و دستگاه های اطلاعاتی عراق برای نابودی و شناسایی بقایای گروه های تروریستی از جمله داعش همچنان در استان های این کشور ادامه دارد.

اواخر اردیبهشت نیز دستگاه اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق از دستگیری شماری از سرکرده های داعش که در زمان سیطره این گروهک تروریستی بر بخش های شمالی عراق مسوولیت های مهمی برعهده داشتند، به همراه یک عامل جنایت «اسپایکر» خبر داد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


شنبه 22 آبان 1400 - 12:46:2