تیراندازی در بیروت، 6 کشته و دهها زخمی

پنج شنبه 22 مهر 1400 - 16:0:17
تیراندازی در بیروت، 6 کشته و دهها زخمی

بیروت- الکوثر: در تیراندازی به سوی تجمع معترضان در مقابل کاخ دادگستری بیروت علیه قاضی طارق بیطار، 6 تن از تظاهرات کنندگان کشته و حدود 60 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، تجمع مردم لبنان در اعتراض به دستور قاضی تحقیقات پرونده انفجار بندر بیروت مبنی بر بازداشت تعدادی از وزرا و نمایندگان مجلس این کشور به خشونت کشیده شد.

شمار قابل توجهی از اعضای سندیکاها و وکلا در اعتراض به عملکرد قاضی بیطار در مقابل کاخ دادگستری لبنان تجمع کردند. در این حین افراد ناشناس شروع به تیراندازی به سمت معترضان کردند.

در این هنگام نیروهای امنیتی وارد محوطه کاخ دادگستری شده و آمبولانس های جمعیت الرساله اقدام به امدادرسانی به قربانیان کردند.

تیراندازی چندین بار صورت گرفت و رسانه های لبنانی به وجود تعدادی تک تیرنداز در محل اشاره کرده و گفتند که نیروهای امنیتی لبنان چند تن از آنها را دستگیر کردند.

منابع لبنانی شمار جان باختگان این حادثه را 6 نفر و شمار مجروحان را حدود 60 نفر اعلام کرده اند. 

در این بین میشل عون، رئیس جمهور لبنان هم با تماس تلفنی با دفتر نخست وزیر و وزرای دفاع و کشور و فرمانده ارتش، اوضاع را پی گیری کرد. نجیب میقاتی نخست وزیر از همه طرف ها خواست آرامش خود را حفظ کنند.

نجیب میقاتی همچنین با «بسام مولوی» وزیر کشور و «موریس سلیم» وزیر دفاع در زمینه آخرین وضعیت منطقه الطیونه در ارتباط بوده و خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت مرکزی لبنان درباره این وضعیت شد.

صبح امروز پنج شنبه چندین بار صدای تیراندازی در منطقه الطیونه به گوش رسید. این تیراندازی زمانی رخ داد که شماری از هواداران حزب الله و جنبش امل با تظاهرات علیه عملکرد قاضی طارق بیطار در پرونده انفجار بندر بیروت، عازم منطقه العدلیه برای تجمع در مقابل کاخ دادگستری بودند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


پنج شنبه 22 مهر 1400 - 16:0:27