نصرالله: انتخابات پارلمانی باید در موعد مقرر برگزار شود

سه شنبه 20 مهر 1400 - 9:58:11
نصرالله: انتخابات پارلمانی باید در موعد مقرر برگزار شود

تهران- الکوثر: سیدحسن نصرالله تأکید کرد که حزب الله در پی برگزاری انتخابات در زمان مشخص خود است و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد از اینکه که هیچ یک از طرفهای لبنانی خواستار تعویق انتخابات پارلمانی باشند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه دوشنبه به بررسی تحولات لبنان و منطقه پرداخت.

وی در آغاز سخنرانی خود به مسئله انتخابات پرداخت و گفت: «ما خواستار برگزاری انتخابات در زمان معین هستیم... ما پس از بحث با گروههای سیاسی به این نتیجه رسیدیم که هیچ گروهی خواستار تمدید فعالیت پارلمان کنونی نیست».

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: «ما برای اصلاح قانون اساسی به منظور تغییر سن رأی‌ و کاهش آن به ۱۸ سال، تلاش کردیم... ولی متأسفانه بسیاری از فراکسیونها مخالف تغییر این سن هستند به جز حزب الله و جنبش امل».

 

نصرالله در ادامه به حل بحران برق لبنان پراخت و گفت: پیشنهادات مختلفی از شرق و غرب برای حل بحران برق لبنان وجود دارد اما باید به پیشنهاد حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران درباره حل بحران برق لبنان پاسخ داد.

وی درباره تلاش عده‌ای برای فراهم کردن زمینه جهت خصوصی کردن صنعت برق لبنان از طریق ایجاد بحران برق هشدار داد و گفت: اگر ایالات متحده با حل مشکل برق لبنان مخالفت کند، باید برای برخورد با آن اقدام مقتضی صورت بگیرد.

دبیرکل حزب الله در ادامه به بحران سوخت در لبنان اشاره کرد و گفت: ما اکنون در زمینه واردات نفت در مرحله اولیه قرار داریم و تا اواخر اکتبر ادامه خواهد داشت. ما نمی خواهیم در پرونده مازوت (گازوئیل) با دیگر شرکتها و پمپ بنزینها رقابت کنیم بلکه می‌خواهیم نیازهای ضروری کردم لبنان را رفع کنیم.

نصرالله در بخش دیگری از اظهاراتش به پرونده انفجار بیروت اشاره کرد و خاظر نشان کرد، حزب الله خواستار ادامه تحقیقات در پرونده انفجار بندر بیروت است و از این خواسته خود عدول نخواهد کرد.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما از جمله کسانی هستیم که از انفجار بندر بیروت متحمل خسارت معنوی، سیاسی و تبلیغاتی شده ‎ایم.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت که ورود آمونیاک در زمان ریاست جمهوری میشل سلیمان و میشل عون بوده است، آیا گزارشی در این باره از آنها گرفته شده است؟ با این قاضی، در پرونده بندر عدالت محقق نمی‌شود؛ زیرا او در سیاست مشغول است و از خون برای مقاصد سیاسی استفاده می‌کند.

سید حسن نصرالله خطاب به بازپرس پرونده گفت: بازپرس محترم، اصل این است که شما به خانواده شهدا بگوییدکه چه کسی کشتی را آورد، با اجازه چه کسانی آورده شد و چه کسی تجهیزات را در زیرزمین جاسازی کرد و با هماهنگی چه کسی؟

نصرالله همچنین به انفجار مسجد قندوز و شهادت ده‌ها تن از شیعیان اشاره کرد و گفت: ما این حادثه دردناک را محکوم می‌کنیم و در غم خانواده‌های مظلوم شریک هستیم.

وی با اشاره به اینکه داعش مسئولیت انفجار قندوز افغانستان را برعهده گرفته است، افزود: آمریکا مسئول این جنایت است؛ چراکه همانگونه که قبلا هم گفتیم این ایالات متحده است که داعشی‌ها را از عراق به افغانستان منتقل کرد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید

 


سه شنبه 20 مهر 1400 - 10:8:47