بازتاب پیروزی ایران بر امارات در صفحه رسمی فیفا

جمعه 16 مهر 1400 - 11:9:51
بازتاب پیروزی ایران بر امارات در صفحه رسمی فیفا

تهران- الکوثر: صفحه توئیتری فدراسیون جهانی فوتبال به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران در مصاف با امارات در خاک این کشور به پیروزی یک بر صفر دست یافت. تک گل ایران در این بازی را مهدی طارمی به ثمر رساند.

در همین رابطه صفحه رسمی فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) در توئیتر به برد ایران واکنش نشان داد و نوشت: «ایران به سومین پیروزی خود در سه بازی گذشته گروه A رسید و در هفت تقابل قبلی خود با امارات در مقدماتی جام جهانی شکست‌ناپذیر مانده است».

ایران در شرایطی مقابل امارات پیروز شد که در 7 دیدار گذشته مقابل این تیم به 5 برد و دو تساوی دست یافته و عملا شکست ناپذیر مانده است.

تیم ملی فوتبال ایران با 9 امتیاز در صدرگروه A مقدماتی راه یابی به جام جهانی قرار دارد و کره جنوبی با 7 امتیاز دوم است.

تیم های امارات، لبنان و عراق دو امتیازی هستند و سوریه هم یک امتیاز کسب کرده است. 

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC نیز با تیتر «طارمی قهرمان ایران مقابل امارات بود» درخصوص این بازی نوشت:

ایران پیروزی دراماتیکی که مقابل امارات کسب کرد، سه امتیاز باارزش دیگر در راه صعود به جام جهانی به دست آورد. گل مهدی طارمی در فاصله 20 دقیقه تا پایان، تیم دراگان اسکوچیچ را با سومین پیروزی خود در صدر جدول گروه A نگه داشت.

این نتیجه، رکورد ناکامی امارات در شکست ایران را تداوم بخشید و باعث شد شاگردان مارویک، دو امتیازی باقی بمانند. با این حال جریان بازی در نیمه دوم، با اخراج شجاع خلیل‌زاده به شدت به سود امارات می‌چرخید اما اعلام آفساید از سوی VAR باعث شد خلیل‌زاده از جریمه داور فرار کند.

چرخش جریان بازی به نفع ایران در دقیقه 70 تکمیل شد و مهدی طارمی پس از یک-دوی فوق‌العاده با آزمون، توپ را در دقیقه 70 به راحتی در دروازه امارات جای داد. میهمان فرصت طلایی دیگری برای گلزنی داشت که دروازه بان امارات، پنالتی آزمون را مهار کرد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


جمعه 16 مهر 1400 - 12:6:33