برای علاقه مندان به کتاب گویا

رونمایی از کتاب گویای «ریشه‌های تهاجم»

چهار شنبه 14 مهر 1400 - 17:30:54
رونمایی از کتاب گویای «ریشه‌های تهاجم»

تهران - الکوثر : کتاب گویای «ریشه‌های تهاجم» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، کتاب «ریشه های تهاجم» به نویسندگی معصومه فرهاد درویشی سه تلانی و به تهیه کنندگی تینا میرکریمی، صداپیشه گی و روایت محمد تنهایی در ۳۴۸ دقیقه تهیه شده است و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دو جلد در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
کتاب «ریشه های تهاجم» (جلد اول) از سری کتابهای پنج جلدی تجزیه وتحلیل جنگ ایران و عراق است که به همت مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ تألیف و منتشر شده است. این کتاب به دست  کسانی تألیف و تنظیم شده که خود در طول هشت سال دفاع مقدّس نقش مؤثری در جنگ ایفا کرده و درک درست و همهجانبهای از جنگ داشته اند.
دیباچه کتاب را محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران، نگاشته است. وی در این قسمت توضیحاتی درباره این مجموعه و هدف از جمعآوری آن داده است.
کتاب شامل ۶ فصل است که هر فصل را گروهی از استادان و محققان رشته های نظامی نگاشته اند و پس از پایان فصل، مآخذ مربوط به آن بخش، به دقت درج شده است.
«تجزیه وتحلیل جنگ ایران و عراق» عنوان مجموعه ای است که طی آن، مسائل مربوط به جنگ تحمیلی بررسی و تحلیل میشود.
کتاب «ریشه های تهاجم» جلد اول از مجموعه یاد شده است که در آن، شش مقاله در باب علل و زمینه های تجاوز عراق به ایران فراهم آمده است.
مقالات با مباحثی نظیر علت آغاز جنگ ایران و عراق، پیشینه روابط دو کشور، وضعیت نظام بین الملل و منطقه خلیج فارس، وضعیت داخلی ایران و عراق در آستانه جنگ و تمهیدات عراق برای آغاز تجاوز به ایران تدوین شده است که این مقالات شامل  بررسی علل وقوع جنگ ایران و عراق، نوشته حسین حسینی، پیشینه تاریخی روابط و اختلافات ایران و عراق نوشته مجید مختاری،  وضعیت نظام بینالملل در آستانه جنگ ایران و عراق نوشته حسین یکتا،  بررسی وضعیت داخلی جمهوری اسلامی ایران در آستانه جنگ (وضعیت جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی) نوشته نوحسین اردستانی، جواد اطاعت، یحیی فوزی، حسین یکتا،  بررسی وضعیت داخلی عراق در آستانه جنگ نوشته محمدحسین جمشیدی و  تمهیدات سیاسی و نظامی عراق برای آغاز جنگ می شود.


آخرین اخبار جهان و منطقه را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
جدیدترین خبرها  را در کانال تلگرامی الکوثرفارسی بخوانید: (کلیک کنید)
اینستاگرام instagram.com/alkawthar.tv
 


چهار شنبه 14 مهر 1400 - 17:53:30

دسته بندی :