آتش بس در غزه

جمعه 31 اردیبهشت 1400 - 8:29:49
آتش بس در غزه

تهران- الکوثر: همزمان با آغاز آتش‌بس در غزه از نیمه شب گذشته، سازمان ملل دو طرف درگیر را به پایبندی به آتش‌بس اعلام شده دعوت کرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، آتش‌بس در غزه از ساعت 2 بامداد امروز جمعه به وقت محلی پس از 11 روز درگیری در این باریکه آغاز شد.

پنجشنبه شب، رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فسلطین پس از تلاش‌های مصر در ترغیب طرفین به آرامش، توافق کردند که آتش بس برقرار کنند. در بیانیه مصر درباره آتش بس آمده که درگیری بین دو طرف به طور همزمان متوقف شد.

قرار است گذرگاه "کرم ابوسالم" نیز از امروز جمعه برای تسهیل ورود کامیون‌های سوخت رسانی و کمک‌های بشردوستانه بازگشایی شود.

همچنین قاهره دو هیئت امنیتی را به تل‌آویو و مناطق فلسطینی اعزام خواهد کرد تا از نزدیک پیگیر اجرای این توافق و اقداماتی باشند.

مقاومت فلسطین نیز از پایبندی به آتش‌بس اعلام شده که با تلاش‌های میانجیگرانه مصر برقرار شد، خبر داد.

ابوحمزه، سخنگوی گردان‌های قدس، وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد مقاومت به تصمیم آتش بس اعلام شده پایبند است.

از سوی دیگر، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با استقبال از توافق آتش بس میان رژیم صهیونیستی و غزه، از همه طرف‌های مربوطه خواست که پایبند باشند.

️ فلسطینیان ساکن نوار غزه و کرانه باختری از جمله شهر قدس با آغاز آتش‌بس در غزه به خیابان‌ها آمده و برای پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی به شادی پرداختند.

آتش‌بس در غزه پس از 11 روز درگیری در این شهر که به شهادت 232 تن و زخمی شدن 1900  فلسطینی انجامید برقرار شد. 

در مقابل در جریان حملات موشکی مقاومت به اراضی اشغالی  12 صهیونیست کشته و 336 تن زخمی شدند. همچنین این حملات خسارات سنگینی به طرف اسرائیلی وارد کرد. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

از صفحه ندای نور الکوثر فارسی هم دیدن کنید


جمعه 31 اردیبهشت 1400 - 8:29:35