انهدام اهداف پیش‌بینی شده توسط پهپادهای انتحاری بُردبلند ارتش

چهار شنبه 17 دی 1399 - 17:9:6
انهدام اهداف پیش‌بینی شده توسط پهپادهای انتحاری بُردبلند ارتش

تهران - الکوثر : پهپادهای انتحاری بُرد بلند ارتش ایران در دومین روز از تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با طی مسافت 1400 کیلومتر از سواحل مکران، اهداف پیش‌بینی شده را با موفقیت منهدم کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، امیر دریادار «سید محمود موسوی» معاون عملیات و سخنگوی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش ایران روز چهارشنبه گفت: با تلاش متخصصان ارتش جمهوری اسلامی ایران، مداومت پروازی پهپادهای انتحاری ارتش به صورت مستمر تا 2000 کیلومتر و با تهمیداتی 4 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

بکارگیری کوادکوپترهای تاکتیکی رزمی از دیگر اهداف تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش ایران در منطقه عمومی سمنان است؛ در این بخش کوادکوپترهای نیروی زمینی ارتش ایران با رهاسازی بمب‌‌‌های کوچک با موفقیت اهداف سطحی خود را منهدم کردند.

بکارگیری ریزپرنده تاکتیکی «زنبور بدون خلبان» برای انجام عملیات شناسایی و ارسال برخط تصاویر به مراکز کنترل و فرماندهی نیز از دیگر اقداماتی است که در این رزمایش انجام شد.

پرواز جمعی پهپادهای شرکت کننده در رزمایش با بهره گیری از هوش مصنوعی نیز از دیگر اقدامات فناورانه ای بود که در این بخش از رزمایش انجام شد.

پرواز پهپاد عمود پرواز «پلیکان» از روی شناورهای نیروی دریایی ارتش ایران در آب‌های جنوب کشور و انجام عملیات شناسایی و گشت دریایی از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش از رزمایش بود.

همچنین در تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار پهپاد انتحاری و ضد رادار «آرش» از محفظه قابل حمل پرتاب شد.

علاوه بر این طرح ابتکاری که موجب ارتقاء قدرت تحرک و جابجایی در حین اختفا خواهد شد، عملکرد پرنده های عمودپرواز با قابلیت پرتاب بمب های سبک ترکشی نیز با موفقیت آزمایش شد.

نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران با شرکت صدها فروند پهپاد از نیروهای چهارگانه ارتش (نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی) روز گذشته (سه شنبه) در منطقه عمومی سمنان آغاز شد.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


چهار شنبه 17 دی 1399 - 20:2:33