عبدالملک بدرالدین : سعودیها از شکست درس بگیرند

جمعه 8 فروردین 1399 - 10:4:16
عبدالملک بدرالدین : سعودیها از شکست درس بگیرند

تهران - الکوثر : دبیر کل انصارالله یمن مقاومت بی‌مثال ملت این کشور در برابر تهاجم ائتلاف سعودی را ستود و اعلام کرد، ائتلاف متجاوز سعودی متحمل شکستی واقعی شده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر ، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» دبیرکل جنبش انصارالله یمن روز پنجشنبه به مناسبت پنج سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی، مقاومت ملت یمن را یک ایستادگی بی‌نظیر در تاریخ این کشور خواند و افزود: ایستادگی ملت یمن ادامه خواهد داشت. 

دبیرکل انصارالله یمن، ائتلاف سعودی را به توقف حملات و رفع محاصره یمن به شکل عملی فراخواند و خطاب به آنها گفت: «ادمه این تجاوز پس از این همه شکست، شما را به اهداف شومتان نخواهد رساند وباید از شکستها درس بگیرید.» 

الحوثی، به ارتقای توانایی‌های نظامی یمن پرداخت و افزود: امروز ملت یمن از توانایی نظامی پیشرفته ای برخوردار است و علیرغم محاصره و وضعیت سخت اقتصادی، توانایی ساخت انواع سلاح‌ از جمله موشک‌های بالستیک و پهپاد را به دست آورده است. 

دبیر کل انصارالله یمن همچنین با اشاره به بحران سیاسی رژیم آل سعود و خسارت‌های اقتصادی بزرگی که به ائتلاف متجاوز وارد شده است، اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل دنبال این هستند که نمونه‌ای بیرحم و وحشی از عربستان و امارات به جای اسرائیل ارائه دهند.   

«عبدالملک الحوثی» از حمایت‌ها و مواضع ایران و حزب‌الله لبنان در قبال انصارالله نیز قدردانی کرد و  افزود: انصارالله حاضر است یکی از دو خلبان اسیر از ائتلاف سعودی را در مقابل چند نفر از فلسطینی‌های بازداشت شده در عربستان سعودی آزاد کند. 

پنجمین سال جنگ ائتلاف سعودی ضد یمن  26 مارس 2020 به پایان رسید و وارد ششمین سال خود شد؛ تاکنون بیش از 100 هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم بر اثر این جنگ کشته شدند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


جمعه 8 فروردین 1399 - 9:58:21