عرض ارادت در تحویل سال به امام رضا (ع) از منزل

جمعه 1 فروردین 1399 - 10:48:22
عرض ارادت در تحویل سال به امام رضا (ع) از منزل

تهران- الکوثر: فرماندار مشهد گفت: امروز جمعه یکم فروردین ماه ۱۳۹۹ هیچگونه رفت و آمدی در مشهد به سمت حرم مطهر رضوی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  محمدرضا هاشمی گفت: امروز  یکم فروردین ماه ۱۳۹۹ هیچگونه رفت و آمدی در مشهد به سمت حرم مطهر رضوی صورت نمی‌گیرد، زیرا همه مسیر‌های منتهی به آن مکان مقدس در چهار سوی بارگاه منور بسته شده‌اند.

او ادامه داد: شهروندان مشهدی عرض ارادت به، ولی نعمتان حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) را صبح فردا یکم فروردین ماه در هنگام لحظه تحویل سال، با در خانه ماندن از منازلشان انجام دهند.

فرماندار مشهد گفت: بر همین اساس در ادامه مبارزه همگانی با بیماری همه‌گیر، واجب و ضروری است هیچکس در مشهد پیش و پس از تحویل سال شمسی به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) حرکت نکرده تا در آن محدوده تجمعی که منجر به انتقال ویروس عامل بیماری کرونا شود شکل نگیرد.
هاشمی افزود: همچنین محدودیت‌های ترافیکی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی و فرماندهی انتظامی مشهد در مسیر همه خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) در شهر برای خودرو‌ها اعمال شده است.
او ادامه داد: بر اساس تصمیم مصوب شورای تامین مشهد، سه حلقه حفاظتی در محدوده اطراف بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و توقف هرگونه رفت و آمدی ایجاد و برپا شده است.
فرماندار مشهد گفت: حراست از حلقه حفاظتی نخست  بر عهده یگان حراست حرم مطهر، حلقه دوم آن بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسولیت حلقه حفاظتی سوم با نیروی انتظامی است.
هاشمی افزود: بر این اساس هم‌اینک محدودیت رفت و آمد در اطراف حرم مطهر رضوی با هدف پیشگیری از شیوه بیماری همه‌گیر، با دقت تمام و وسواس حرفه‌ای نیرو‌های مامور ایجاد شده و اعمال آن با جدیت ادامه دارد.
او ادامه داد: به این ترتیب عوامل یگان حراست حرم مطهر رضوی، نیرو‌های سپاه پاسداران و ماموران نیروی انتظامی در چهار ورودی این مکان مقدس مستقر شده‌اند.
فرماندار مشهد گفت: تصمیم مسوولان برای بستن در‌های حرم مطهر امام رضا (ع) و توقف موقت تشرف، با نظرداشت ارادت همه ما از مسوولان گرفته تا شهروندان مشهدی و دیگر هموطنان مومن و دلداده اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گرچه با هدف پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری کرونا در میان جمعیت صورت گرفته، اما به هر حال تصمیمی سخت بوده است.
هاشمی افزود: با این وجود شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند شماری اندک به سمت در‌های حرم مطهر آمدند که برخی نوحه‌خوانی و سینه‌زنی هم نمودند، چند نفر هم در این میان سخنانی بیان کردند، اما هیچگونه اقدام تعرضی نسبت به حرم مطهر امام رضا (ع) صورت نگرفت.
او ادامه داد: ماموران انتظامی و امنیتی حاضر در آن صحنه به معنای واقعی کلمه خویشتنداری کردند لذا آن شب هیچ فردی بازداشت نشد، اما به برخی از این افراد تذکر جدی داده شد.
فرماندار مشهد با اشاره به حضور نیروهای جمعیت هلال‌احمر، ماموران انتظامی و پلیس راه در مبادی ورودی شهر، گفت: سرنشینان خودرو‌ها از نظر سلامت عمومی پایش و تب‌سنجی می‌شوند تا اگر افرادی مشکوک به بیماری باشد بلافاصله توسط درمانگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد به درمانگاه انتقال یابد.
هاشمی افزود: افرادی هم که با اتوبوس به سمت مشهد می‌آیند آگاه باشند در صورتی که حتی یک نفر در جمع سرنشینان مشکلی داشته باشد کل اتوبوس به مبدا حرکت بازگشت داده می‌شود.


جمعه 1 فروردین 1399 - 14:27:19