شهیدی که مجوز شهادتش را از امام حسین (ع) گرفت + عکس

چهار شنبه 7 اسفند 1398 - 11:8:11
شهیدی که مجوز شهادتش را از امام حسین (ع) گرفت + عکس

تهران_الکوثر: : شهید هاشم دهقانی‌نیا که بعداز پیاده‌روی اربعین و زیارت شهدای کربلا, عشق زینب (س) را به پسران دو قلویش ترجیح داده بود مجوز شهادتش را در راه دفاع از حرم آل الله از سیدالشهدا(ع) گرفت.

تهران- الکوثر: امروز چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم هاشم دهقانی‎نیا است. وی نخستین شهید مدافع حرم استان اردبیل است که در عملیات هفتم اسفند ماه سال ۹۴ در حلب سوریه به شهادت رسید.

شهید مدافع حرم هاشم دهقانی نیا در ششم خردادماه سال ۱۳۶۷ در شهر اردبیل در خانواده‌ای متدین به دنیا آمد. این شهید والامقام از تکاوران تیپ ۳۷ سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل و از رزمی‌کاران زبده استان بود.

این شهید، دو فرزند دوقلوی پسر داشت که برای دفاع از حرم حضرت زینب (س)، عازم سفر شد. آخرین مأموریت وی که به شهادت ختم شد، پس از حضور این شهید در راهپیمایی اربعین و زیارت شهدای کربلا بود؛ گویی مجوز شهادتش را از امام حسین (ع) گرفت.

برادر شهید دهقانی نیا درباره وی گفته بود: وقتی الان زندگی هاشم را بررسی می‌کنیم تازه می‌فهمیم که چقدر شهدا خاص هستند و او نیز همچنین، از علاقه خاصی که به اهل بیت (ع) داشت از خیرخواهی و ارتباط صمیمی که با مادر و خواهرش برقرار می‌کرد.

۳۷ ماه در ماموریت‌های سختی به بزرگی ماموریت سوریه حضور یافت، ولی هیچ وقت به زبان نیاورد. کار‌های با ارزشی که در این ماموریت‌های سخت انجام داده بود که بعد از شهادتش در فیلم مستندش دیدیم، وقتی شهید حسین آخربین به شهادت رسید در آن لحظه گفته بود: حسین جان قول می‌دهم راهت را ادامه دهم و در آخر به تو می‌پیوندم.
 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


چهار شنبه 7 اسفند 1398 - 18:14:55

دسته بندی :