ناپدید شدن مشکوک متهم ردیف اول پرونده قتل خاشقجی

چهار شنبه 6 شهریور 1398 - 18:52:52
ناپدید شدن مشکوک متهم ردیف اول پرونده قتل خاشقجی

تهران- الکوثر: کاربر توئیتری موسوم به «مجتهد» انتشار خبر مرگ سعود القحطانی مشاور نزدیک ولیعهد این کشور را اقدامی برنامه ریزی شده از سوی محمد بن سلمان دانست تا مجبور به محاکمه علنی این شخص نشود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از سایت النشره لبنان، فعال توییتری معروف به «مجتهد» که به افشاگری مسائل حساس در عربستان می‌پردازد، در پیامی توییتری نوشت منبع انتشار خبر مرگ سعود القحطانی، مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان و متهم ردیف اول قتل جمال خاشقجی، محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور است و این احتمال وجود دارد که خود شخص القحطانی این پیشنهاد را داده باشد.

مجتهد در ادامه افزود: این شایعات به این دلیل ساخته می‌شوند که جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بن سلمان را تحت فشار قرار داده تا القحطانی را «سپر بلا» کرده و او را به صورت علنی محاکمه کند اما بن سلمان مخالف این موضوع است و بنابراین به شایعه‌پراکنی در این باره متوسل شده است.

سعود القحطانی پس از آنکه به عنوان متهم ردیف اول قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول شناخته شد مدتی است که ناپدید شده و اخبار ضد و نقیضی درباره زنده و یا مرده بودن او منتشر شده است.

در این راستا در پی دور شدن القحطانی از چشم رسانه‌ها و غیبتش در محافل سیاسی یک منبع به طور غیرمنتظره درباره سرنوشت این مشاور سابق دفتر سلطنتی افشاگری کرد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یک منبع نزدیک به محافل سیاسی در عربستان و امارات گفت، ولیعهد سعودی دستور داده مشاور سابقش یعنی سعود القحطانی را بکُشند.

این منبع افزود: اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه سعود القحطانی به دستور مستقیم محمد بن سلمان به دلیل پرونده قتل خاشقجی کشته و پرونده به طور کامل بسته شده است.

نبود القحطانی در محافل سیاسی سوال برانگیز شده و گزارش‌هایی درباره آخرین حضور او در امارات منتشر شده است که ثابت شده نیستند.

دادستانی عربستان او را ممنوع الخروج کرده و گفته القحطانی در بازداشت خانگی است.


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید


چهار شنبه 6 شهریور 1398 - 17:59:26