مراسم معنوی اعتکاف آغاز شد

پنج شنبه 1 فروردین 1398 - 8:59:53
مراسم معنوی اعتکاف آغاز شد

تهران- الکوثر: همزمان با آخرین روز سال ۹۷، مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته در مساجد کل کشور با حضور چشمگیر جوانان آغاز شد.

 به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  همزمان با آخرین روز سال ۹۷، مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته در مساجد کل کشور با حضور چشمگیر جوانان آغاز شد.

این مراسم همزمان با روز ولادت حضرت علی (ع) و با حضور پرشور جوانان در مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه آغاز شده است و تا دوم فرودین‌ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

طبق اعلام سازمان تبلیغات اسلامی، امسال مراسم اعتکاف در ۳۱ استان و در بیش از ۴۶۰۰ مسجد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند لحظه سال تحویل را طبق هماهنگی‌های انجام‌شده در کنار معتکفین در مساجد باشند.

سنت حسنه اعتکاف یکی‌از رویش‌های انقلاب است که فرصت بازسازی، بازگشت به دورن و بازنگری به اخلاق و رفتار را برای انسان میسر می‌کند.

از جمله مناسک اعتکاف، قرائت زیارت ام‌داوود و مراسم دعا و نیایش است. همچنین امسال در مسجد مقدس جمکران ۱۸۰۰ نفر معتکف می‌شوند. برگزاری حلقه معرفت و سخنرانی اساتید دینی از جمله برنامه‌های این مسجد است.

براساس هماهنگی‌های انجام‌شده، برنامه‌های اعتکاف در تمام مساجد و اماکن مقدس به گونه‌ای تنظیم شده است که تمام خانواده‌هایی که در این اماکن حضور پیدا می‌کنند بتوانند از این برنامه‌ها بهره ببرند.


پنج شنبه 1 فروردین 1398 - 9:0:8

دسته بندی :