لغو روادید ایران و عراق در ایام اربعین برقرار است

چهار شنبه 20 تیر 1403 - 14:41:12

وزیر کشور امروز در حاشیه نشست هیات دولت اعلام کرد : لغو روادید بین ایران و عراق در ایام اربعین برقرار است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «احمد وحیدی» امروز در گفتگو با خبرنگاران بعداز نشست دولت گفت:  صدور گذرنامه اربعین همچون روال گذشته خواهد بود و لغو روادید نیز امسال برای مراسم اربعین حسینی(ع) اعمال خواهد شد.
همچنین سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فراجا) اعلام کرد  گذرنامه‌های زیارتی تا ۵ سال اعتبار دارند و نیاز به تمدید نیست.
سردار منتظرالمهدی  درباره نحوه درخواست گذرنامه زیارتی نیز گفت: متقاضیان برای صدور گذرنامه جدید صرفا از طریق اپلیکیشن «پلیس من» به نشانی "police-man.ir " مراجعه کنند و نیاز به مراجعه حضوری نیست.
منتظرالمهدی افزود: افرادی که مهلت گذرنامه‌شان به پایان رسیده برای صدور گذرنامه مجدد می‌توانند از دو طریق دفاتر پلیس +۱۰ و  اپلیکیشن"پلیس من" اقدام نمایند. 
سخنگوی فراجا این را هم گفت که گذرنامه عادی می خواهند (قرمز رنگ) صرفا برای بار اول به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.
سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور هم  اظهار داشت: خوشبختانه با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و تقویت توانمندی‌ها، روزانه ۲۰ هزار جلد به ظرفیت صدور گذرنامه افزوده شده یعنی میزان صدور  گذرنامه به حدود ۶۰ هزار جلد در روز رسیده است.
وی با اشاره به اینکه افرادی که می‌خواهند به تازگی گذرنامه زیارتی دریافت کنند، گفت: این افراد می‌توانند از طریق سامانه‌های مجازی و برنامه کاربردی "پلیس من" بخش گذرنامه را انتخاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت که در اولین فرصت گذرنامه زیارتی با نازلترین قیمت و کمترین زمان ممکن به درب منزل آنها ارسال خواهد شد.
رادان به مردم توصیه کرد: شهروندان گرامی برای تهیه گذرنامه با مدیریت زمان درخواست های خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که زمان انتظار برای دریافت گذرنامه بستگی به میزان درخواست ها و فرصت باقی مانده دارد.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 20 تیر 1403 - 14:41:7