اندیشکده صهیونیستی:  نیروهای نخبه «رضوان» منتظر فرمان سید حسن نصرالله هستند

چهار شنبه 20 تیر 1403 - 16:2:33
اندیشکده صهیونیستی:  نیروهای نخبه «رضوان» منتظر فرمان سید حسن نصرالله هستند

 مدیر یک مرکز تحقیقات و اندیشکده صهیونیستی با بیان اینکه  قدرت آتشباری اصلی حزب الله موشک های آن است، گفت: در صورت جنگ با اسرائیل،  نیروهای نخبه و ویژه «رضوان» با فرمان سید حسن نصرالله ضربات سختی به ارتش اسرائیل وارد می کنند

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر به نقل از روزنامه رای الیوم، «تال پری» مدیر مرکز تحقیقات «آلما» رژیم صهیونیستی که متخصص در امور جبهه نبرد در شمال فلسطین اشغالی با لبنان است، افزود:  قدرت آتشباری اصلی حزب الله موشک های آن است و این قدرت آتش همه اراضی اسرائیل (سرزمین های اشغالی) را با دقت بالا هدف قرار می دهد. منطقه ای که به طور عمده در معرض آتش بسیار شدید قرار خواهد گرفت، منطقه شمالی تا شهر حیفا است.
این تحلیلگر صهیونیست گفت: بخش اعظم این قدرت آتش در این منطقه با موشک های کوتاه برد و انواع مختلف آن خواهد بود و از این رو، در هفته های اول جنگ، زندگی عادی در مناطق مورد هدف محال است.
مدیر مرکز تحقیقات «آلما» رژیم صهیونیستی تصریح کرد: پیش بینی می شود که خط جنوبی شامل شهرک های «الخضیره»، «نتانیا» و «غوش دان» نیز زیر آتش قرار گیرد زیرا منطقه «غوش دان» اهمیت بسزایی برای حزب الله دارد و تمرکزش روی این منطقه خواهد بود. این منطقه با موشک های دقیقی که برخی از آنها بالستیک هستند از جمله موشک های فتح ۱۱۰ که برد ۳۰۰ کیلومتری دارند، هدف قرار خواهد گرفت. برخی از موشکهای فتح ۱۱۰ بسیار دقیق هستند و هر موشک ۵۰۰ کیلوگرم ماده منفجره دارد. موشک «برکان» نیز می تواند منطقه غوش دان را به آتش بکشد.
وی با بیان اینکه جبهه شمالی اسرائیل (سرزمین های اشغالی) شاهد آتش سنگین و بی سابقه در صورت وقوع جنگ گسترده خواهد بود، خاطر نشان کرد:  حزب الله بعد از موشکباران ، دست به حمله زمینی در منطقه الجلیل (در شمال سرزمین های اشغالی) خواهد زد و به طور حتم، با دهها و صدها نیرو به این منطقه نفوذ خواهد کرد؛ به ویژه که نیروهای نخبه «رضوان» حزب الله توان آن را دارند و فقط منتظر فرمان هستند.
اظهار نظر این تحلیلگر صهیونیست در حالی است که رسانه های رژیم صهیونیستی اذعان کرده اند که حزب الله از ابتدای جنگ به یک دستاورد راهبردی مهم رسیده و شهرک های شمالی فلسطین اشغالی را در خطوط مرزی به یک کمربند امنیتی نظامی تبدیل کرده است.
 این دستاورد حزب الله به خودی خود به وجهه رژیم اسرائیل که ادعای قدرتمند بودن دارد، ضربه بزرگی وارد کرده است. رژیم اسرائیل در یک باتلاق راهبردی گرفتار شده و تصمیم برای حمله گسترده به لبنان، بستگی به ملاحظات بسیار پیچیده و سنگین دارد؛ در صورتی که این ملاحظات از طرف حزب الله بسیار ساده‌تر است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 20 تیر 1403 - 14:24:12