شهباز شریف: مشتاق همکاری نزدیک با ایران هستیم

سه شنبه 19 تیر 1403 - 11:22:51
شهباز شریف: مشتاق همکاری نزدیک با ایران هستیم

نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور منتخب ایران ضمن تبریک به او برای پیروزی در انتخابات، روابط میان دو کشور را برادرانه توصیف و تاکید کرد مشتاق همکاری نزدیک با وی در تمام زمینه‌ها است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان عصر روز دوشنبه تلفنی با مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران گفت‌وگو کرد تا صمیمانه‌ترین تبریکات خود را به مناسبت پیروزی پزشکیان در انتخابات به او ابلاغ کند.

بنابر گزارش اردوپوینت، در بیانیه دفتر نخست وزیری پاکستان آمده است: نخست وزیر آرزوی خیر خود را برای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌کند و انتقال موفقیت‌آمیز سیاسی از طریق روند دموکراتیک را به ایشان و همچنین ملت برادر ایران تبریک می‌گوید.

بر اساس این بیانیه، شهباز شریف در اظهارات خود تاکید کرد پاکستان و ایران به عنوان کشورهای همسایه و برادر با تاریخ، ایمان، فرهنگ و سنت‌های مشترک به یکدیگر پیوند خورده اند.

نخست وزیر پاکستان همچنین با آرزوی موفقیت برای رئیس‌جمهور منتخب ایران در دوران فعالیت خود گفت: مشتاق همکاری نزدیک با وی برای تقویت بیشتر روابط تهران و اسلام‌آباد و ارتقای همکاری‌های دوجانبه در زمینه های مختلف از جمله تجارت، انرژی و امنیت منطقه است.

نخست وزیر پاکستان در ادامه خاطر نشان کرد: تصمیمات مشترک دو کشور در سفر تاریخی سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور فقید در فروردین 1403، پایه بسیار خوبی برای مشارکت سودمند دوجانبه میان دو کشور ایجاد کرده است.

بنابر اعلام دفتر نخست وزیری پاکستان، رئیس جمهور منتخب ایران نیز ضمن تشکر از تبریکات نخست وزیر پاکستان، تمایل خود را برای تعمیق بیشتر روابط دوستانه بین دو ملت برادر ابراز کرد. سران دو کشور همچنین در مورد مسائل منطقه ای گفت‌وگو کردند و درباره ادامه هماهنگی و رایزنی نزدیک توافق کردند.

پیش از این، رئیس جمهور، رئیس مجلس ملی و وزیر امورخارجه پاکستان انتخاب مسعود پزشکیان را به‌عنوان نهمین رئیس جمهوری ایران تبریک گفتند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 19 تیر 1403 - 11:22:46