قمار بر روی اسب بازنده!

پنج شنبه 31 خرداد 1403 - 15:0:0
 قمار بر روی اسب بازنده!

پیش‌بینی‌های رهبر انقلاب درباره طوفان الاقصی و جنگ غزه به وقوع پیوست.

 وقوع عملیات طوفان الأقصی و فروپاشی افسانه شکست‌ناپذیری ارتش اسرائیل نشان داد تحلیل رهبر انقلاب در خصوص شکست و اضمحلال رژیم صهیونیستی به وقوع خواهد پیوست. در این گزارش به قلم محمد بیات، کارشناس مسائل خاورمیانه به مرور پیش‌بینی‌های محقق شده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص احتمال وقوع عملیات طوفان الأقصی و جنگ غزه خواهیم پرداخت.

عاقبت افسانه شکست‌ناپذیری «اسب بازنده»
  اوج دوران تحرکات ترامپ در خاورمیانه بود. قطار استعماری «تطبیع» (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) به حرکت در آمده بود و برخی کشورهای عربی به پیمان به اصطلاح صلح «ابراهیم» پیوسته بودند. همین سبب شد تا رهبر انقلاب نسبت به تکیه برخی کشورهای اسلامی به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار دهند. در اندیشه سیاسی ایشان، آینده برای فلسطین است و صهیونیست‌ها علی‌رغم برخورداری از مظاهر ظاهری قدرت مادی در وضعیت ضعف و انحطاط قرار دارند. قریب به ۵۰ سال پیش بنیان‌گذار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ضمن مخالفت با اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین مقدس فلسطین، از برنامه رژیم صهیونیستی و متحدان غربی آن برای سلطه بر منطقه غرب آسیا خبر دادند.

وقوع عملیات طوفان الأقصی و فروپاشی افسانه شکست ناپذیری ارتش اسرائیل سبب شده تا ابر طرح استعمارگران برای منطقه به نتیجه نرسد. مهم‌ترین وعده‌های کابینه اسرائیل پس از عملیات طوفان الأقصی نابودی کامل حماس، حذف رهبران مقاومت، آزادسازی اسرا و تغییر در ژئوپلیتیک سیاسی-نظامی غزه بود. گذر زمان اما نشان دهنده وعده صادق رهبر معظم انقلاب در خصوص شکست سران رژیم صهیونیستی در مسیر تحقق اهداف یاد شده است. در ادامه این گزارش به بررسی پیش‌بینی‌های محقق شده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص احتمال وقوع عملیات طوفان الأقصی و جنگ غزه خواهیم پرداخت.

 قمار بر روی اسب بازنده!
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یازدهم مهر ماه ۱۴۰۲ در جریان دیدار با مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت فرمودند: «نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که دولت‌هایی که قمار عادّی‌سازی [روابط] با رژیم صهیونیستی را برای خودشان سرمشق و شیوه‌ی کار قرار می‌دهند، دارند اشتباه می‌کنند، ضرر خواهند کرد؛ باخت منتظر اینها است؛ به قول اروپایی‌ها دارند روی اسب بازنده شرط‌بندی می‌کنند. امروز وضع رژیم صهیونیستی وضعی نیست که مشوّق نزدیکی به او باشد؛ نباید این اشتباه را بکنند. رژیم غاصب، رفتنی است. امروز نهضت فلسطین از همیشه‌ی این هفتاد هشتاد سال سرحال‌تر است. مشاهده می‌کنید که امروز جوانان فلسطینی و نهضت فلسطینی، نهضت ضد غصب، ضد ظلم، ضد صهیونیسم از همیشه بانشاط‌تر، سرحال‌تر و آماده‌تر است و ان‌شاءالله این نهضت به نتیجه خواهد رسید و همان‌طور که امام بزرگوار (رضوان الله علیه) از رژیم غاصب به «سرطان» تعبیر کردند، حتماً این سرطان به فضل الهی به دست خود مردم فلسطین و نیروهای مقاومت در کلّ منطقه ریشه‌کن خواهد شد.»

تنها چند روز پس از ایراد این سخنرانی تاریخی، مجاهدان شاخه عزالدین قسام جنبش اسلامی حماس در عملیاتی غافلگیرکننده وارد عمق خاک سرزمین‌های اشغالی شده و ضربه جدی به ارتش و ساختارهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وارد نمودند.

در حالی که مقامات آمریکایی مقدمات عادی سازی روابط میان ریاض - تل‌آویو را فراهم کرده بودند، عملیات برق آسای طوفان الأقصی و به دنبال آن حمله گسترده ارتش اسرائیل به باریکه غزه سبب تعلیق و عقب افتادن این پروژه استراتژیک شد.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند با شهادت نزدیک ۴۰ هزار فلسطینی و برانگیخته شدن احساسات ضداسرائیلی در میان افکار عمومی، کشورهای عربی در وضعیت «بن بست» قرار گرفته و دیگر نمی‌توانند بدون پاسخ واقعی به مسئله فلسطین گزینه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را انتخاب نمایند. به عبارت دیگر هرگونه سازش با اشغالگران بدون توجه به وضعیت فلسطین و بیت‌المقدس موجب منفور شدن رهبران کشورهای اسلامی در پیشگاه امت واحده و افکار عمومی خواهد شد.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


پنج شنبه 31 خرداد 1403 - 10:39:23

دسته بندی :