زمان بازگشت حجاج به کشور مشخص شد

چهار شنبه 30 خرداد 1403 - 22:0:0
زمان بازگشت حجاج به کشور مشخص شد

اولین پرواز بازگشت حجاج به کشور اول تیر ماه و آخرین پرواز ۲۴ تیر ماه خواهد بود.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، علی همزه، مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما)، جزئیات بازگشت حجاج ایرانی حج ۱۴۰۳ از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده به کشور را تشریح کرد.

وی اعلام کرد: نخستین پرواز برگشت از فرودگاه مدینه منوره به مقصد اهواز در ساعت ۵:۵۰ (به وقت محلی ) صبح روز جمعه اول تیرماه انجام خواهد شد و نخستین پرواز از فرودگاه بین‌المللی جده به تهران نیز در همان روز ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی خواهد بود.

همزه افزود: ۵۰ هزار حاجی ایرانی از فرودگاه مدینه منوره و بقیه حجاج از فرودگاه جده به کشور منتقل ‌خواهند شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها آخرین پرواز ۲۴ تیرماه (هشتم محرم) انجام می‌شود که از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود و این پرواز مربوط به انتقال نیروهای ستادی و اجرایی است.

مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) تصریح کرد: تعداد پروازها از فرودگاه بین‌المللی مدینه منوره به سمت ایران ۲۲۷ پرواز و تعداد پروازها از فرودگاه جده به سمت کشور ۱۵۰ پرواز است که در مجموع حجاج ایرانی با ۳۵۷ پرواز به کشور منتقل خواهند شد.

وی اضافه کرد: ترانزیت مسافران برای انتقال به کشورمان از مکه مکرمه به مدینه منوره به مدت چهار روز صورت خواهد گرفت و روزی ۴۴۰۰ مسافر به صورت ترانزیت از مدینه راهی ایران می‌شوند و در مجموع ۶۹ پرواز (۱۷ پرواز در هر روز) ترانزیت از فرودگاه مدینه انجام خواهد شد.

همزه در پایان گفت: تمامی پروازها از فرودگاه‌های مدینه منوره و جده برای انتقال زائران شهرهای مختلف کشورمان در قالب ۲۱ ایستگاه پروازی انجام خواهد شد.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


چهار شنبه 30 خرداد 1403 - 19:10:15

دسته بندی :