کابینه جنگ رژیم صهیونیستی منحل شد

دو شنبه 28 خرداد 1403 - 14:40:0
کابینه جنگ رژیم صهیونیستی منحل شد

منابع عبری زبان اعلام کردند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انحلال کابینه جنگ این رژیم را اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزرای کابینه این رژیم اعلام کرده است که کابینه جنگ را منحل کرده است.
بر این اساس نتانیاهو در نشست کابینه رژیم صهیونیستی خطاب به وزرای خود گفته است: دیگر کابینه جنگ وجود ندارد.
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که این اتفاق پس از آن رخ داد که «ایتمار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خواهان پیوستن به اعضای کابینه جنگ این رژیم شد.
گفتنی است چندی پیش «بنی گانتز» عضو پیشین کابینه جنگ رژیم صهیونیستی استعفای خود را از عضویت در این کابینه اعلام کرد.
این عضو مستعفی کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی در این خصوص گفت: من امروز کابینه جنگ را با اندوه ترک می‌کنم. از نتانیاهو می‌خواهم که هر چه زودتر به برگزاری انتخابات زودهنگام تن داده و یک کمیته تحقیقات سراسری تشکیل دهد.
بنی گانتز گفت: نتانیاهو به دلیل ملاحظات سیاسی مانع از تصمیم‌گیری‌های راهبردی مهم می‌شود. ملاحظات سیاسی کابینه نتانیاهو تصمیمات راهبردی در جنگ غزه را مختل می‌کند. من از این کابینه خارج می‌شوم؛ زیرا نتانیاهو مانع از پیشرفت ما به سوی دستیابی به پیروزی واقعی می‌شود.
این عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی پیشتر تا دهم ژوئن (دوشنبه) به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اشغالگران قدس مهلت داده بود تا راهبرد مشخصی را در مورد جنگ و مرحله مابعد آن مشخص کند. وی اعلام کرده بود در غیر این صورت استعفا خواهد داد.
علاوه بر این «گادی آیزنکوت» عضو پیشین دیگر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی نیز همزمان با گانتز استعفای خود از این کابینه را اعلام کرد.

 


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 28 خرداد 1403 - 14:25:25