شهادت بیش از ۱۵ هزار کودک در جنگ غزه

شنبه 26 خرداد 1403 - 21:0:0
شهادت بیش از ۱۵ هزار کودک در جنگ غزه

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر گذشته (پانزدهم مهر ۱۴۰۲) تاکنون ۱۵ هزار و ۶۹۴ کودک بر اثر حملات رژیم اشغالگر شهید، حدود ۳۴ هزار کودک زخمی و ۳هزار و ۶۰۰ کودک زیر آوار مفقود شده‌اند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه درگزارش خود همچنین افزوده است : حدود یک هزار و ۵۰۰ کودک دست و پا یا چشم‌های خود را از دست داده یا دچار ناتوانی دائمی شده‌ و حداقل ۲۰۰ کودک توسط اشغالگران ربوده شده‌اند. ۱۷هزار کودک یتیم شده‌اند که سه درصد آنها هر دو والدین خود را از دست داده‌اند همچنین بیش از ۷۰۰ هزار کودک هم به اجبار از محل زندگی خود آواره شده‌اند.
براساس این گزارش، حدود ۶۵۰ هزار کودک فلسطینی نیز خانه خود را پس از ویران شدن توسط رژیم اشغالگر از دست داده‌اند و ۶۲۵ هزار کودک هم بر اثر تجاوز رژیم اشغالگر مجبور به ترک تحصیل شده‌اند . همچنین  ۹۸ درصد کودکان غزه آب آشامیدنی سالم پیدا نمی‌کنند و به کمتر از سه لیتر آب در روز دسترسی دارند.
دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه در ادامه این گزارش تصریح کرده است: سه هزار و ۵۰۰ کودک فلسطینیِ مبتلا به بیماری‌های مزمن به دلیل سوء تغذیه و عدم مراقبت‌های پزشکی لازم در معرض خطر مرگ قرار دارند. ۶۰ هزار جنین در شکم مادرشان در معرض سقط جنین، مرگ یا نقایص مادرزادی ناشی از اثرات بمب و مواد منفجره قرار دارند. حدود ۴۰ هزار نوزاد هم واکسیناسیون لازم را به صورت منظم دریافت نکرده‌اند و ۸۲ هزار کودک هم علائم سوء تغذیه دارند که علائم ۳۵ درصد از آنها شدید است.
در پایان این گزارش آمده است: ۳۳ کودک فلسطینی هم از هفتم اکتبر گذشته تا کنون بر اثر قحطی و سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.
در این حال،  وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار شهدای تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تا این روز به ۳۷ هزار و ۲۶۶ نفر افزایش یافته است. این وزارتخانه همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۸۵ هزار و ۱۰۲ نفر اعلام کرد.

 


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 26 خرداد 1403 - 14:23:0