هشدار حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی درباره گسترش دامنه درگیری ها در منطقه

شنبه 26 خرداد 1403 - 19:0:0
هشدار حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی درباره گسترش دامنه درگیری ها در منطقه

معاون دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه مقاومت لبنان پاسخ هرگونه تحرک متجاوزانه اشغالگران را به‌شکلی قاطع می‌دهد، به دشمن صهیونیستی درباره هر اقدامی، حتی محدود، برای گسترش درگیری‌ها اخطار داد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره روند تقابل با دشمن صهیونیستی اعلام کرد: حزب‌الله به‌عنوان جبهه حامی غزه، پایگاه‌ها، پادگان‌ها و مواضع نظامی دشمن صهیونیستی را در فاصله بین 3 و 5 کیلومتری مورد هدف قرار می‌دهد و از هدف قرار دادن غیرنظامیان خودداری می‌کند.
شیخ نعیم قاسم افزود: رژیم صهیونیستی در حالی که از وقوع شرایطی که منجر به جنگ گسترده می‌شود، وحشت دارد، در تلاش است فرصت را غنیمت بشمرد و به‌روی گسترش محدود درگیری‌ها کار کند.
 وی ادامه داد:  اما ما به دشمن اخطار می‌دهیم هرگونه گسترش درگیری، حتی اگر محدود هم باشد، با پاسخ قاطع حزب‌الله مواجه می‌گردد و خسارت‌های قابل‌توجهی به اشغالگران وارد خواهد شد.
وی با اشاره به پاسخ کوبنده‌ حزب‌الله به جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن یکی از فرماندهان ارشد نظامی مقاومت لبنان و شمار دیگری از رزمندگانش تأکید کرد: دیدید که ما چگونه پاسخ جنایت اشغالگران در ترور «حاج ابوطالب» و همرزمان وی را در منطقه عملیاتی ایشان در یگان نصر که در شرق منطقه شمالی فلسطین اشغالی، شبعا و اطراف آن بود، دادیم و به رژیم اشغالگر می‌گوییم؛ این فرمانده بزرگ ما مدال شهادت و افتخار را دریافت کرد، کاری را که باید انجام می‌داد، به نتیجه رساند و سایر رزمندگان مقاومت به‌شکلی استوارتر و قاطع‌تر از گذشته، راه وی را ادامه می‌دهند.
 مقاومت اسلامی لبنان چهارشنبه هفته قبل اعلام کرد که در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه «جویا» در جنوب لبنان، «طالب سامی عبدالله» ملقب به «حاج ابوطالب» از فرماندهان میدانی حزب‌الله و سه رزمنده حزب‌الله به شهادت رسیده‌اند.
حزب‌الله که طی هفته‌های گذشته سراسر شمال فلسطین اشغالی را زیر آتش موشک‌ها و پهپادهای خود قرار داده و صهیونیست‌ها را به‌شدت وحشت زده کرده است، در پاسخ به جنایت تروریستی ارتش اشغالگر در به شهادت رساندن حاج ابوطالب، حملات کوبنده‌ای علیه اشغالگران انجام داد و بیش از 200 موشک را روانه اراضی اشغالی کرد.
در پی حملات موشکی سنگین حزب‌الله به مناطق صهیونیست‌نشین، آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای رخ داد که نشان‌دهنده اصابت موشک‌ها و عبور آنها از سامانه گنبد آهنین و ناکامی اشغالگران در رهگیری این موشک‌ها است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 26 خرداد 1403 - 14:14:26