تهدید خانواده‌های صهیونیست به خارج کردن فرزندانشان از میدان جنگ

سه شنبه 22 خرداد 1403 - 17:18:27
تهدید خانواده‌های صهیونیست به خارج کردن فرزندانشان از میدان جنگ

در پی تصویب قانون معافیت حریدی‌ها از خدمت وظیفه اجباری، خانواده‌های نظامیان رژیم صهیونیستی به رها کردن جنگ توسط فرزندانشان و بازگشت آنها به خانه تهدید کردند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، صدها خانواده نظامیان رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در نامه‌ای به «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «هرتزی هالوی» رئیس ستاد ارتش این رژیم نوشتند: «ما از پسران و سربازان خود می‌خواهیم که در جنگ شرکت نکنند و سلاح‌های خود را زمین بگذارند و برای همیشه به خانه برگردند».

در این پیام تاکید شده است: در شرایطی که سربازان جان خود را تقدیم می‌کنند، کابینه به اسرائیلی‌ها خیانت می‌کند و جان فرزندان ما را فدای بقای سیاسی خود می‌کند، نمی‌توان تصویب چنین قانونی را پذیرفت.

شایان ذکر است سایت صهیونیستی «واللا» امروز اعلام کرد با رای مثبت کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی)، قانون معافیت حریدی‌ها (یهودیان ارتدوکس دینی) از خدمت وظیفه در مرحله بعدی برای بررسی به کمیته روابط خارجی و امنیت کنست ارائه می‌شود تا برای تصویب در شور دوم و سوم آماده شود.

این طرح شامل کاهش سن معافیت از خدمت وظیفه اجباری برای «حریدی‌ها» به 21 سال است؛ درحالی که سن معافیت هم اکنون 26 سال است.

برای دهه‌ها، جوانان حریدی با ثبت نام در مدارس دینی برای مطالعه متون دینی و دریافت مهلت های تحصیلی مکرر یک ساله تا رسیدن به سن معافیت خدمت وظیفه اجباری، توانسته اند از خدمت وظیفه فرار کرده و مشمول معافیت شوند. 


برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید

ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید


سه شنبه 22 خرداد 1403 - 17:18:21