پاکستان عزای عمومی اعلام کرد

دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 9:15:15
پاکستان عزای عمومی اعلام کرد

دولت پاکستان به مناسبت شهادت رئیس جمهور ایران و همراهانش یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  تنها دقایقی بعد از اعلام رسمی خبر شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران، وزیر امور خارجه و دیگر شهدای همراه ایشان در سانحه سقوط بالگرد اقشار مختلف مردم پاکستان، چهره‌های سیاسی، مذهبی و رسانه‌های این کشور با ابراز تاسف از این ضایعه عظیم، به ملت و دولت ایران تسلیت گفتند.
«شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان گفت : پاکستان به نشانه احترام به رئیس جمهور ایران و همراهانش و در همبستگی با ایران برادر، یک روز عزا برگزار خواهد کرد و پرچم آن نیمه برافراشته خواهد بود.

رئیس مجلس ملی پاکستان نیز همگام با اقشار مختلف مردم کشورش با ابراز اندوه و تاسف از شهادت رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان ایشان در سانحه بالگرد، گفت: دولت و ملت پاکستان شریک غم ملت ایران هستند و ما یک دوست واقعی و مخلص را از دست دادیم.
همچنین بسیاری از شخصیت‌های پاکستانی طی گفت وگو با شبکه‌های خبری این کشور با ادای احترام به شهدای سانحه بالگرد از جمله آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، او را الگوی مدافع صلح و دیپلماسی در منطقه معرفی کردند.
سرداز ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان لحظاتی پیش با صدور بیانیه‌ای، شهادت رئیس جمهوری اسلامی ایران، وزیر امور خارجه و دیگر همراهان ایشان در سانحه بالگرد را به ملت و دولت ایران از جمله خانواده‌های شهدا تسلیت گفت.
وی در پیام خود گفت: سفر اخیر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به پاکستان برای همیشه جاویدان خواهد بود و ما در حقیقت یک دوست واقعی و مخلص را از دست دادیم.
رئیس مجلس ملی پاکستان تاکید کرد ‌که دوستی صادقانه و محبت آیت‌الله رئیسی نسبت به پاکستان در قلب تک تک مردم این کشور زنده خواهد ماند.
اعزاز احمد چودری قائم مقام سابق وزارت امور خارجه پاکستان و خانم سناتور شیری رحمان از حزب مردم نیز در گفت‌وگو با شبکه دنیا نیوز پاکستان، شهادت رئیس جمهوری ایران و همراهان ایشان را تسلیت گفته و تاکید کردند: تمام ملت پاکستان در این برهه سخت در کنار برادران و خواهران ایرانی خود ایستاده‌اند.
مشاهد حسین سید نماینده سابق مجلس سنای پاکستان نیز گفت که آیت‌الله رئیسی و سیاست دولت ایشان به نفع منطقه به ویژه کشورهای دوست و همسایه بود و ما قدردان مواضع قوی ایران در حمایت از ملت‌های مظلوم منطقه از جمله فلسطین و کشمیر هستیم.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌ الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.
حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 9:15:9