بازتاب خبر شهادت رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های مطرح عربی

دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 9:2:53
بازتاب خبر شهادت رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های مطرح عربی

وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور و هیأت همراه ایشان به صورت گسترده به سرخط اخبار اصلی رسانه‌های عربی تبدیل شد.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، بعد از آنکه خبر وقوع حادثه برای بالگرد حامل سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان و همراهان وی ازجمله وزیر خارجه جمهوری اسلامی با واکنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همراه شد. رسانه‌های عربی به صورت گسترده خبر شهادت ایشان را منعکس کردند.

پایگاه خبری الحره در صفحه نخست خود نوشت: رسانه‌های ایرانی با انتشار تصاویر و کلیپ‌های ویدئویی از محل وقوع حادثه برای بالگرد رئیس جمهور این کشور از فوت ایشان و تنی چند از مسئولان خبر دادند.

پایگاه خبری روسیا الیوم نیزنوشت: رئیس جمهور ایران و دیگر سرنشینان بالگرد وی در یک حادثه هوایی و در حین یک مأموریت کاری در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند.

بخش عربی یورو نیوز نیز در این خصوص نوشت: تیم‌های امداد و نجات طی ساعات گذشته محل حادثه و لاشه بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران و تعداد دیگری از مسئولان را پیدا کردند.

سایت شبکه الجزیره نیز نوشت: رئیس جمهور ایران و وزیر خارجه و چند تن از مسئولان این کشور در یک حادثه هوایی و بر اثر سقوط بالگرد حامل آنها در استان آذربایجان شرقی در شمال غرب این کشور جان خود را از دست دادند. الجزیره افزود: سقوط این بالگرد در منطقه کوهستانی جلفا که یک منطقه صعب العبور به شمار می‌رود در میان شرایط بد آب و هوایی حین بازگشت رئیس جمهور از مراسم افتتاح سد مشترک با جمهوری آذربایجان صورت گرفت.
سایت شبکه اسکای نیوز هم دراین خصوص نوشت: رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران در حادث سقوط بالگرد حامل آنها در شمال شرق این کشور جان خود را از دست دادند.
این سایت در ادامه یک کلیپ ویدئویی از زندگی سیاسی رئیس جمهور فقید کشورمان و پخش تصاویر حضور ایشان در جمع‌های مردمی منتشر کرد.

همچنین سایت شبکه المیادین در خبری فوری نوشت: ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه این کشور در حادثه سقوط بالگرد حامل آنها به شهادت رسیدند.
سایت خبری النشره نیز در یک خبر فوری نوشت: رئیس جمهور ایران و هیأت همراه وی در حادثه سقوط بالگرد جان خود را از دست دادند.
بخش عربی سی ان ان هم با انتشار این خبر نوشت: در محل وقوع حادثه برای بالگرد رئیس جمهور ایران و وزیر خارجه این کشور هیچ علائم حیاتی یافت نشد. این بالگرد در حین سفر رئیسی به یک منطقه شمالی و مراسم افتتاح سد مشترک در مرزهای میان ایران و جمهوری آذربایجان دچار سانحه شد.

همچنین سایت شبکه العربیه در این خصوص نوشت: تصاویر منتشر شده از بالگرد سوخته نشان می‌دهد که این بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران به کوه برخورد کرده است. این حادثه به دلیل بدی آب و هوا بر فراز یک منطقه صعب العبور در نزدیکی مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان صورت گرفته است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 31 اردیبهشت 1403 - 9:2:47