ناکامی و شکست معادله «بازدارندگی» اسرائیل در نبرد غزه

پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403 - 20:0:0
ناکامی و شکست معادله «بازدارندگی» اسرائیل در نبرد غزه

کارشناس سوری در برنامه «فلسطین الصمود» از شبکه الکوثر با اشاره به اهداف تجاوزکارانه اسرائیل اظهار کرد: امروز رژیم صهیونیستی در نبرد غزه به هیچ یک از اهدافش نرسید و با وجود حمایت غرب، شکست خورده است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، غسان یوسف نویسنده و تحلیلگر سیاسی در برنامه «فلسطین الصمود» از شبکه الکوثر درباره رژیم صهیونیستی و شکست آن در بازگرداندن معادله بازدارندگی گفت: تداوم حملات در نبرد غزه که در یک منطقه بسیار کوچک است، بسیار طولانی تلقی می شود. رژیم اشغالگر به عنوان یک ارتش متجاوز و نه یک دولت، در حال مبارزه با مقاومت است اما در طول این جنگ مشخص شد صهیونیست ها قادر به دستیابی به اهداف مورد نظر این جنگ نبوده و مرد میدان نیستند.

این تحلیلگر سیاسی افزود: از جمله اهداف تجاوزکارانه اسرائیل به نوار غزه، اشغال کل نوار غزه در عرض چند روز، بستن گذرگاه رفح و آوارگی مردم فلسطین و مهاجرت اجباری آنان از نوار غزه است؛ که نتوانسته به هیچ یک از این اهداف برسد. مهمترین دلیل آن، قدرت مقاومت است و همچنین پایبندی شهروندان فلسطینی به سرزمین خود است که شهدای بسیاری را تقدیم وطن کردند و حاضر نیستند از سرزمین خود دست بکشند.

وی گفت: سومین دلیل که شاید مهمتر از همه آن دلایل است که اشاره کردیم، این است که اشغالگران اسرائیل ایمان و اعتقادی برای مبارزه با مردم دلاورو فداکاری فلسطین، ندارند. که مصداق آن اختلافات کابینه جنگ اسرائیل و اعضای این رژیم جعلی است که آن هم با اعتراض مردمی، در خیابان منعکس شد.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


پنج شنبه 27 اردیبهشت 1403 - 19:22:7