درگیری شدید «القسام» با نیروهای متجاوز صهیونیستی

چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403 - 18:0:0
درگیری شدید «القسام» با نیروهای متجاوز صهیونیستی

گردان‌های قسام اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها در شرق شهر رفح در جنوب باریکه غزه وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای در حال نفوذ رژیم اشغالگر شده اند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از فلسطین الیوم، گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس خاطرنشان کرد که مبارزان این گردان‌ها در شرق شهر رفح در جنوب باریکه غزه وارد درگیری‌های شدیدی با نیروهای در حال نفوذ رژیم اشغالگر شده اند.

خبرگزاری شهاب نیز از درگیری‌های شدیدی بین ارتش اشغالگر و نیروهای مقاومت در شرق استان رفح به ویژه در منقه عامر، الشوکه و اطراف گذرگاه رفح خبر داد.

گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد که مجاهدین ما با مسلسل و سلاح های تهاجمی با سربازان و خودروهای دشمن در حال نفوذ به شرق شهر رفح درحال درگیری شدید هستند.

در همین زمینه مارتین گریفیتس، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه در واکنش به تصمیم رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح تاکید کرد که تخلیه خانه‌های فلسطینیان و حمله ارتش اسراییل به رفح تنها به مرگ و آوارگی بیشتر منجر خواهد شد.

گریفیتس گفت تعطیلی گذرگاه رفح مانع از ورود کمک‌ها و نیروهای بین‌المللی به باریکه غزه خواهد شد و کارکنان ما همچنان در رفح که بیش از یک میلیون فلسطینی از جمله 600 هزار کودک در آنجا زندگی می‌کنند، حضور دارند.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه (17 اردیبهشت ماه) به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، پس از پخش اعلامیه های دستور تخلیه رفح، تهاجم زمینی به این شهر فلسطینی واقع در جنوب باریکه غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی این شهر را اشغال کرده‌ است.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.
حمله احتمالی به رفح در جنوب باریکه غزه در حالی است که سازمان ملل و دیگر کشورها درباره عواقب حمله زمینی ارتش رژیم اشغالگر به رفح – که بیش از یک میلیون آواره را در خود جای داده است – به این رژیم هشدار داده اند.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403 - 17:56:20

دسته بندی :