تحولات دویست‌وپانزدهمین روز «طوفان الاقصی»

چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403 - 9:8:37
تحولات دویست‌وپانزدهمین  روز «طوفان الاقصی»

موج حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی علیه غزه و رفح و نبرد رزمندگان فلسطینی با عناصر دشمن از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، همزمان با لشکرکشی رژیم صهیونیستی به شهر رفح و حملات هوایی و توپخانه ای وحشیانه علیه این شهر نیروهای مقاومت فلسطین تلاش می‌کنند با هدف قرار دادن عناصر دشمن مانع پیشروی آنها شوند.
خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که در جریان بمباران خانه‌های مسکونی در محله الزیتون واقع در شهر غزه دست کم هفت شهروند فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.
اشغالگران صهیونیست همچنین یک موتورسیکلت را نزدیک گذرگاه صلاح الدین در جنوب شهر رفح هدف قرار دادند که به دنبال آن ۲ فلسطینی به شهادت رسیدند.
رسانه‌های فلسطینی نیز گزارش دادند که حملات توپخانه ای رژیم صهیونیستی مناطق شرق جبالیا در شمال نوار غزه و شهر رفح در جنوب این باریکه را هدف قرار داد.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت گسترده منطقه المغراقه واقع در شمال اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را بمباران کردند.
مرزهای شمالی شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه شاهد تیراندازی‌های گسترده و حملات توپخانه ای بوده است.
این در حالی است که نیروهای مقاومت فلسطین در برابر لشکرکشی رژیم صهیونیستی به سمت شهر رفح ساکت نمانده و برای متوقف کردن اشغالگران وارد عمل شدند. شبکه المیادین گزارش داد که درگیری‌های سنگینی در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه رخ داده است.
همزمان با وقوع این درگیری‌ها حملات توپخانه ای شدیدی به همراه تیراندازی‌های گسترده از سوی هلی کوپترها با هدف پوشش دادن عناصر صهیونیست در مقابل نیروهای مقاومت صورت گرفته است.

سایر تحولات غزه در 24 ساعت گذشته به شرح ذیل است: 

ملتهب شدن اوضاع کرانه باختری با حمله نظامیان صهیونیست

بامداد امروز اوضاع کرانه باختری نیز مانند روزهای گذشته در سایه حملات اشغالگران صهیونیست و موج بازداشت بی دلیل شهروندان فلسطینی ملتهب گزارش شده است. نظامیان صهیونیست برای چندمین بار پیاپی به اردوگاه نورشمس در کرانه باختری حمله کردند.
نظامیان صهیونیست همچنین با حمله به منطقه الشیوخ واقع در شمال الخلیل ۲ برادر فلسطینی را بازداشت کردند. اسامه حلاوه اسیر فلسطینی که به تازگی آزاد شده نیز در جریان حمله عناصر صهیونیست به منطقه جدید نابلس مجدداً بازداشت شد.

رزمندگان فلسطینی با عناصر صهیونیست در کرانه باختری درگیر شدند

 نیروهای مقاومت فلسطین مستقر در کرانه باختری مانند نیروهای نوار غزه در برابر نظامیان صهیونیست وارد میدان درگیری شدند. گردان‌های قدس شاخه طولکرم اعلام کردند که رزمندگان وابسته به این گردان‌ها بامداد امروز به صورت سنگینی وارد نبرد با عناصر دشمن شده اند.
محور این درگیری‌ها اطراف اردوگاه نورشمس در طولکرم اعلام شده است. گردان‌های قدس تاکید کردند که در جریان این نبرد تعدادی از عناصر دشمن صهیونیست زخمی شده و تجهیزات جنگی آنها آسیب دید.
همزمان با حمله نظامیان صهیونیست به منطقه تقوع واقع در جنوب بیت لحم درگیری‌هایی میان ساکنان این منطقه و عناصر دشمن به وقوع پیوسته است.

هاآرتص: تل‌آویو نگران همه گیر شدن تحریم علیه اسرائیل است

گسترش فعالیت‌های ضد صهیونیستی و محکومیت جنایات این رژیم در سرتاسر جهان، صهیونیست‌ها را به شدت نگران کرده است.
روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی که در شماره امروز سه شنبه آن منتشر شد اعلام کرد، بعد از تحریم‌های اعمال شده توسط ترکیه علیه اسرائیل، تل‌آویو نگران کپی برداری این سیاست توسط دیگر کشورهای جهان در واکنش به اقدام صورت گرفته در نوار غزه است، امری که می‌تواند ضربات شدیدی را به اقتصاد اسرائیل وارد کند.
این رسانه پر مخاطب اسرائیل در این رابطه نوشت، این نگرانی وجود دارد که در صورت تهاجم نظامی به رفح شمار دیگری از کشورهای جهان هم از الگوی ترکیه در تحریم همکاری اقتصادی با اسرائیل تبعیت کنند.

سی ان ان: حمله به رفح با هدف فشار بر حماس است

در پی تجاوزی که امروز ارتش رژیم صهیونیستی در رفح در جنوب نوار غزه انجام داد یک منبع آگاه از نقشه‌های رژیم اشغالگر در گفتگو با سی‌ان‌ان ادعا کرد که عملیات اسرائیل در رفح محدود بوده و در چهارچوب  فشارها بر حماس انجام می‌شود.
سی ان ان امروز به نقل از این منبع اعلام کرد که اسرائیل پیش از تماس تلفنی روز دوشنبه «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل برنامه خود برای تخلیه منطقه شرق رفح و اجرای عملیات در رفح را به اطلاع آمریکا رسانده بود.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


چهار شنبه 19 اردیبهشت 1403 - 9:8:32