اذعان نهاد امینتی اروپایی به توانمندی های بالای نظامی انصارالله یمن

دو شنبه 17 اردیبهشت 1403 - 21:11:0
اذعان نهاد امینتی اروپایی به توانمندی های بالای نظامی انصارالله یمن

مجله اشپیگل آلمان گزارشی از نشست محرمانه‌ای در بروکسل داد که در آن فرمانده میدانی مأموریت دریایی اتحادیه اروپا در آن به توانمندی‌های رزمندگان یمنی در دریای سرخ اعتراف کرده است.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  اشپیگل گزارش داد که فرمانده مأموریت دریایی اتحادیه اروپا (اسپیدس) در دریای سرخ طی نشستی محرمانه در بروکسل از عملکرد و موفقیت نیروهای یمن در این منطقه ابراز نگرانی کرده است.
این فرمانده گفته است با امکانات فعلی قادر به انجام مأموریت های محوله در دریای سرخ نبوده و برای انجام چنین مأموریت هایی ، دست‌کم 10 فروند کشتی جنگی به‌همراه هواپیماهای گشت‌زنی نیازاست.
دریادار واسیلیوس درباره عملیات ارتش یمن افزوده است: خطر ناشی از حملات یمنی‌ها بیش از هر زمان دیگری حادتر شده است. یمنی‌ها با اشباع پدافند هوایی کشتی‌های ما به‌وسیله پهپادها، به کشتی‌های تجاری (اسرائیلی یا کشتی‌های عازم اسرائیل) خسارت می‌زنند.
وی تصریح کرده است:  ما سامانه‌های دفاعی مدرنی داریم ولی با وجود پرواز دسته‌ کاملی از پهپادها حتی قوی‌ترین سامانه‌ها هم تسلیم می‌شوند.
ارتش یمن بعد از حمله زمینی ارتش اسرائیل به نوار غزه اعلام کرد که در حمایت از مقاومت و مردم فلسطین در این منطقه، کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی را که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند، هدف قرار خواهد داد و طی این مدت، علاوه بر هدف قرار دادن این کشتی‌ها، شماری را نیز توقیف کرد. در نتیجه این عملیات‌‌ها، بندر ایلات اشغالی تعطیل و رژیم اسرائیل مجبور شده است از مسیرهای جایگزین استفاده کند.
علی‌رغم حملات آمریکا و انگلیس به یمن برای حمایت از رژیم اسرائیل، سخنگوی ارتش یمن جمعه این هفته از آغاز مرحله چهارم عملیات ضد صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که کشتی‌هایی که از سمت مدیترانه عازم فلسطین اشغالی هستند، هرکجا باشد و دستشان برسد، هدف قرار خواهند گرفت.


­­­آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 17 اردیبهشت 1403 - 10:6:52