تحولات صدونودوهفتمین روز «طوفان الاقصی»

شنبه 1 اردیبهشت 1403 - 9:9:40
تحولات صدونودوهفتمین روز «طوفان الاقصی»

حمله‌های همه جانبه زمینی، دریایی و هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و وقوع درگیری در کرانه باختری میان نیروهای مقاومت و عناصر صهیونیست از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خانه‌های مسکونی در غرب رفح واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند. در جریان این حمله هوایی وحشیانه دست کم ۹ فلسطینی از جمله پنج کودک به شهادت رسیده و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین شرق شهر رفح را بمباران کرده و حمله‌هایی را نیز علیه دیرالبلح واقع در مرکز نوار غزه انجام دادند.
علاوه بر این حمله‌های هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اردوگاه النصیرات واقع در نوار غزه را در برگرفت.
همزمان با حمله‌های هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه توپخانه این رژیم نیز وارد عمل شده و جنوب محله الزیتون واقع در شرق شهر غزه را هدف قرار داد.
بامداد امروز شمال اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه نیز شاهد حمله‌های توپخانه ای شدید رژیم صهیونیستی بوده است.
علاوه بر این قایق‌های ارتش رژیم صهیونیستی نیز به سمت ساحل شهر رفح در جنوب نوار غزه آتش گشودند.

سایر تحولات مهم غزه به شرح ذیل است :

شلیک گازهای سمی به سمت ساکنان کرانه باختری

 نظامیان صهیونیست بامداد امروز نیز مانند روزهای گذشته به صورت گسترده به شهرهای مختلف کرانه باختری حمله کردند. بر اساس گزارش شبکه فلسطین الیوم نظامیان متجاوز به منطقه بیت ریما واقع در شمال غرب رام الله یورش بردند.
این عناصر صهیونیست به همراه تجهیزات جنگی خود به اردوگاه نورشمس واقع در شرق طولکرم حمله کردند.
متجاوزان همچنین به منطقه بیت فوریک واقع در شرق نابلس یورش بردند که در جریان این تجاوز یک جوان ۲۴ ساله فلسطینی به ضرب گلوله عناصر صهیونیست زخمی شد. نظامیان صهیونیست در این حمله به سمت شهروندان فلسطینی گلوله و بمب‌های صوتی و گازهای سمی شلیک و پرتاب کردند.

هدف قرار گرفتن صهیونیست‌ها در اردوگاه طولکرم

نیروهای مقاومت همزمان با یورش عناصر صهیونیست به شهرهای کرانه باختری وارد عمل شده و مانع پیشروی این متجاوزان اشغالگر شدند.
بر اساس گزارش شبکه فلسطین الیوم بامداد امروز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای مقاومت فلسطین و اشغالگران صهیونیست در ورودی اردوگاه طولکرم به وقوع پیوست. عناصر صهیونیست در ورودی اردوگاه طولکرم با بمب‌های دستی مورد استقبال نیروهای مقاومت قرار گرفتند.
در همین راستا گردان‌های قدس اعلام کردند که در واکنش به شهادت محمد جابر یکی از فرماندهان نیروهای مقاومت، پادگان صهیونیستی سالم را هدف قرار دادند.
جابر یکی از فرماندهان نیروهای فلسطینی در طولکرم بود که در جریان درگیری‌های ۱۸ ساعته با عناصر صهیونیست بعد از محاصره اردوگاه نورشمس به شهادت رسید.
بعد از شهادت محمد جابر نیروهای ملی و اسلامی در طولکرم عزای عمومی اعلام کردند.

گروه 7: با هرگونه عملیات نظامی اسرائیل در رفح مخالف هستیم

وزرای خارجه گروه 7 در بیانیه‌ای در واکنش به حمله منتسب به رژیم صهیونیستی در ایران از همه طرفها خواستند که از تشدید تنش اجتناب کنند.
وزرای خارجه گروه 7 که در ایتالیا دور هم جمع شده‌اند امروز جمعه در واکنش به حمله منتسب به رژیم صهیونیستی در ایران تاکید کردند که ما از همه طرفها می‌خواهیم که هرگونه تشدید تنش در خاورمیانه را متوقف کنند. 
براساس گزارش الجزیره، وزرای خارجه گروه 7 مشخصا از ایران و اسرائیل خواسته‌اند که از هرگونه تشدید تنش اجتناب کنند. علیرغم تنش زایی اسرائیل طی روزهای اخیر، وزرای خارجه 7 کشور صنعتی جهان در بیانیه خود مدعی شده‌اند که ایران را به خاطر اقدامات بی ثبات کننده‌اش پاسخگو می‌دانند.
رسانه‌های غربی، بامداد دیروز، بعد از شنیده شدن صدای چند انفجار در اصفهان ادعا کردند که اسرائیل پاسخ عملیات ایران را داده است.


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


شنبه 1 اردیبهشت 1403 - 9:9:35