مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی: عملیات «وعده صادق» پیچیده بود/ آمریکا و اسرائیل نمی توانستند در مقابل ایران بایستند

یک شنبه 26 فروردین 1403 - 22:0:0
مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی: عملیات «وعده صادق» پیچیده بود/ آمریکا و اسرائیل نمی توانستند در مقابل ایران بایستند

مدیر اجرایی موسسه اسرائیلی مطالعات امنیت ملی (INSS) در مطلبی پیرامون نتایج حمله تلافی جویانه بامداد امروز ایران به سرزمین های اشغالی، نوشت که از بُعد راهبردی اوضاع پیچیده بوده و تل آویو و واشنگتن قادر به جلوگیری از حمله ایران نبودند.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، تمیر حیمان (Tamir Hayman)، مدیر اجرایی موسسه اسرائیلی مطالعات امنیت ملی (INSS) در مطلبی پیرامون نتایج حمله تلافی جویانه بامداد امروز ایران به سرزمین های اشغالی، نوشت که از بُعد راهبردی اوضاع پیچیده بوده و تل آویو و واشنگتن قادر به جلوگیری از حمله ایران نبودند.

در ادامه تحلیل این سرلشگر صهیونیست که در تارنمای ایکس (توییتر سابق) منتشر شده، آمده است: ایران توانست بدون آنکه آمریکا را ملزم به حمله نظامی در همکاری با اسرائیل کند، به اسرائیل آسیب رساند.

حیمان توصیه کرد که رژیم صهیونیستی در مورد واکنش نظامی به حمله تلافی جویانه ایران از هرگونه شفافیت بپرهیزد تا "طرف مقابل از بلاتلکیفی عذاب بکشد. زمان در اختیار ماست. "

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

#وعده صادق

#انتقام قانونی

#دفاع مشروع

#تنبیه متجاوز


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.

 


یک شنبه 26 فروردین 1403 - 18:50:31