نبیه بری : سید نصرالله در سخنرانی خود به تهدیدات اسرائیل پاسخ داد

دو شنبه 20 فروردین 1403 - 21:0:0
نبیه بری : سید نصرالله در سخنرانی خود به تهدیدات اسرائیل پاسخ داد

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد که سید نصرالله در سخنرانی اخیر خود به تهدیدات اسرائیل پاسخ داد و باید فشارها بر این رژیم جهت توقف تجاوزات آن به غزه بیشتر شود.

­­­به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان طی سخنانی درباره تقابلی که در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی میان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در جریان است و تجاوزات این رژیم به غیرنظامیان لبنانی اعلام کرد که تشدید تجاوزات اسرائیل ضد لبنان که هرازگاهی از محدوده جنوب لبنان فراتر رفته و به منطقه بقاع شمالی کشیده می‌شود، در چارچوب تحرکات اسرائیل برای وارد کردن لبنان به جنگی نامحدود است؛ جنگی که ما هرگز به آن کشیده نخواهیم شد.
نبیه بری در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط اظهار داشت که اسرائیل با تجاوزات خود طی روزهای اخیر، اغلب روستاها و شهرهای واقع در جنوب لیتانی را به زمین‌های سوخته و خالی از سکنه تبدیل کرده است. همه در داخل و خارج خیلی خوب می‌دانند که ما هرگز از قواعد درگیری فراتر نرفته‌ایم اما تجاوزات اسرائیل به بیش از حد ممکن رسیده است.
وی اظهار داشت که دشمن اسرائیلی، با تخریب سیستماتیک ده ها شهر و روستای جنوبی، چه در امتداد مرزهای ما با فلسطین اشغالی و چه در عمق مناطق جنوبی، تجاوزات خود را از حد فراتر برده و به دنبال تحریک لبنان برای گسترش جنگ است اما ما این اجازه را نمی‌دهیم.
این مقام لبنانی تاکید کرد که جامعه بین‌المللی خوب می‌داند که این بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است که تهدید به گسترش دایره جنگ غزه و کشاندن آن به لبنان می‌کند. همین امر موجب شده تا برخی طرف‌های خارجی شروع به تحت فشار قرار دادن اسرائیل جهت جلوگیری از گسترش جنگ کنند.
رئیس پارلمان لبنان با تاکید بر اینکه این کشور به دنبال گسترش جنگ نیست به سخنان اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در روز جهانی قدس اشاره کرد که گفته بود: « رزمندگان ما در مرزها و خط مقدم مستقر هستند و برکات دستاوردهای ما در پیروزی‌های امنیتی، زمینی، دریایی و حاکمیتی بر زندگی ملت لبنان منعکس می‌شوند. لازم است که به همه دوستان و دشمنان و کسانی که بیهوده درحال تحریک علیه مقاومت هستند، بگوییم مقاومت در لبنان از هیچ جنگی هراس ندارد. مقاومت از 6 ماه قبل تاکنون نبرد را با یک چشم‌انداز روشن و راهبردی مدیریت کرده‌ است و امروز هم برای هر جنگی که دشمن قصد آغاز آن را داشته باشد آماده است. اگر دشمن به‌دنبال جنگ است به آن می‌گوییم؛ "بفرمایید، خوش آمدید!". صهیونیست‌ها خوب می‌دانند که جنگ با لبنان چه معنا و عواقبی برایشان دارد».

 


آخرین اخبار جهان اسلام را در الکوثر فارسی پیگیری کنید
ویژههای الکوثر را اینجا دنبال کنید


دو شنبه 20 فروردین 1403 - 10:31:59