رایزنی وزرای خارجه ایران و سوریه در پی حمله به سفارت ایران

دو شنبه 13 فروردین 1403 - 19:0:0
رایزنی وزرای خارجه ایران و سوریه در پی حمله به سفارت ایران

در تماس تلفنی "فیصل المقداد" وزیر امور خارجه سوریه با "حسین امیرعبداللهیان" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ابعاد مختلف جنایت حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق بررسی شد.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر،  در پی تجاوز ددمنشانه عصر دوشنبه رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، "فیصل المقداد" وزیر امور خارجه سوریه با "حسین امیرعبداللهیان" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تماس گرفت.

وزیران خارجه ایران و سوریه در این تماس تلفنی ابعاد مختلف این جنایت را بررسی کردند.

المقداد حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را به شدیدترین عبارت محکوم کرد و آن را نقض فاحش مقررات بین‌المللی بویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین دانست.

امیرعبداللهیان نیز ضمن تشکر از حضور وزیر خارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، گفت: "نتانیاهو به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی رژیم اسرائیل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه‌طلبانه صهیونیست‌ها، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است".

وزیر خارجه ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانست و مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.


ویژه‌های الکوثر را اینجا دنبال کنید.

برای اطلاع از آخرین خبرهای ایران و جهان اینجا کلیک کنید.


دو شنبه 13 فروردین 1403 - 21:44:38

دسته بندی :